KFC świętuje 129. urodziny swojego założyciela

Harland Sanders urodził się 9 września 1890 r. w Henryville w stanie Indiana.

W USA podobizna Harlanda Sandersa widnieje na każdym kubełku KFC. Stał się on jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w historii, ale też inspiracją dla wielu jak stawiać pierwsze roki w biznesie. Twórca jednej z największej na świecie sieci restauracji jest stawiany za przykład, że dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pasji można realizować swój przysłowiowy amerykański sen.

Działalność restauracyjną Sanders rozpoczął, mając 40 lat. Stał się wówczas właścicielem stacji benzynowej w Corbin w stanie Kentucky. Tankujący kierowcy dopytywali się o możliwość wrzucenia czegoś „na ząb”. Otworzył motel i małą restauracją pod nazwą „Sanders Court & Café”, gdzie rozpoczął przygodę ze sprzedażą potraw z kurczaków.

Od tego czasu sieć KFC rozrosła się do ponad 18 000 restauracji na całym świecie, które każdego dnia obsługują kilkanaście milionów klientów. W Polsce działa już ponad 260 restauracji z aromatycznymi kurczakami w sekretnej panierce.

Joanna Hamdan 11099 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.