W Polsce stoi już 5 tys. paczkomatów. A to nie koniec

InPost postawił Paczkomat nr 5000 w śląskiej wsi sołeckiej Drogomyśl, na ulicy Głównej 18. Tymczasem, jak twierdzi prezes Rafał Brzoska firma wciąż otrzymuje wiele próśb o postawienie nowych maszyn, szczególnie w mniejszych miejscowościach i wsiach.

- Sieć 5000 paczkomatów InPost jest dla nas ważnym osiągnięciem, ale nie spoczywamy na laurach, planujemy dalszy rozwój sieci – zapowiada Rafał Brzoska, prezes InPost.

Wysoki odsetek korzystania z paczkomatów InPost jest notowany nie tylko w dużych (81%) czy średnich (77%) miastach, ale także wśród mieszkańców wsi (71%) i mniejszych miasteczek (74%). Podobnie wysoki poziom wskazań jest wśród użytkowników we wszystkich grupach wiekowych, w tym powyżej 50 lat aż 65%, a powyżej 60 lat 58%.

- Paczkomaty mają nadal ogromny potencjał rozwoju, zarówno jeśli chodzi o wielkość sieci, jak i oferowane usługi. Jesteśmy technicznie w pełni gotowi na wprowadzenie na rynek lodówkomatów, czyli uzupełnienie maszyn o funkcjonalność odbioru żywności, napojów oraz mrożonek. Wyprzedziliśmy potrzeby rynku e-commerce w Polsce – czekamy na szybki rozwój oferty e-sklepów w zakresie produktów spożywczych - dodaje Brzoska. 

Według badań Kantar TNS1 aż 40% kupujących w sieci chciałoby odbierać zakupy spożywcze w paczkomatach InPost.

1 Badanie CAWI na reprezentatywnej grupie internautów N=1000, wszyscy dokonali zakupu w Internecie w ciągu ostatnich trzech miesięcy, kwiecień 2019

Ilona Mrozowska 4642 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.