Na Allegro można zapłacić później

Allegro Zapłać Później to nowy sposób robienia zakupów na Allegro stworzony we współpracy z polskim fintechem PayPo. Po zakupie produktu klient może zapłacić za niego nawet 30 dni później, bez żadnych dodatkowych kosztów.​ Sprzedawca za to otrzyma płatność natychmiast po zakupie.

Zakupy przez internet dają dziś klientom nieograniczony wybór. W sieci mogą wybierać spośród tylu produktów, ilu nigdy nie byłaby w stanie zaoferować żadna galeria handlowa. Chcą je także natychmiast kupić, nawet jeśli w danej chwili nie mają wystarczających środków, ale np. czekają na pensję.

Allegro Zapłać Później zostało stworzone właśnie z myślą o takich potrzebach. Klienci będą mogli robić zakupy wtedy, kiedy chcą, a jednocześnie będą mogli elastyczne zarządzać domowym budżetem nie korzystając z pożyczek gotówkowych, rat czy karty kredytowej.

- Chcemy zachęcać Polaków do jak najczęstszego robienia zakupów w internecie, oferując im wiele korzyści, które niosą e-zakupy - mówi Francois Nuyts, prezes Allegro. - Jestem pewny, że uda nam się ich przekonać, jeśli będą zadowoleni z zakupów.

Podkreśla, że klienci robią zakupy, gdy tylko znajdą wolną chwilę. Odroczone płatności oferują im właśnie taką możliwość, dodatkowo pozwalając odpowiedzialnie zarządzać budżetem domowym.

Podobnie jak w przypadku wszystkich usług finansowych na Allegro, skorzystanie z odrocznych płatności wymaga minimum formalności i jest aktywowane jednym kliknięciem podczas zakupu. Wygląda to tak: klient dokonuje zakupu, otrzymuje produkt i może zapłacić maksymalnie w ciągu 30 dni bez żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli potrzebuje więcej czasu na opłacenie rachunku za zakupy, może jednorazowo przedłużyć okres zapłaty o kolejne 30 dni płacąc 5% całkowitej wartości zamówienia.

Allegro Zapłać Później działa jako jedna z dostępnych metod płatności. Klienci, którzy będą chcieli skorzystać z tej metody robienia zakupów, zostaną w kilka sekund zweryfikowani przez Allegro, w oparciu głównie o dane już dostępne w serwisie, takie jak np. historia zakupów i płatności. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji klient zobaczy indywidualny, aktualizowany przy każdej transakcji limit zakupów z odroczoną płatnością. Wartość jednorazowych zakupów z odroczoną płatnością wynosi do 500 złotych. Unikatowe przy zakupach z Allegro Zapłać Później jest to, że nie trzeba logować się do systemów zewnętrznych, np. bankowych lub operatorów płatności.

Kupowanie na Allegro z odroczoną płatnością przebiega identycznie do zwykłych zakupów a sprzedawca natychmiast otrzymuje pełną kwotę i może natychmiast wysłać zakupiony produkt. Zwroty są możliwe w ciągu standardowych 14 dni lub zgodnie z polityką poszczególnych sprzedawców. Allegro Zapłać Później to także alternatywa dla płatności za pobraniem. Klienci mogą wybrać najwygodniejszą dla nich metodę dostawy, ale nie muszą mieć gotówki, żeby zapłacić przy odbiorze paczki.

Od 10 września klienci mogą robić zakupy korzystając z odroczonej płatności w kategorii „Dziecko”. W najbliższych miesiącach Allegro Zapłać Później zostanie udostępnione w kolejnych kategoriach.

 

Katarzyna Pierzchała 5193 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.