Konkurs Rossmanna "Stań na własnych nogach" rozstrzygnięty

Łącznie na nagrody sieć przeznaczy 60 tys. zł, które panie wykorzystają na rozwój swoich biznesów.

Pierwszą nagrodę w konkursie i grant w wysokości 30 000 zł na rozwój swojego pomysłu otrzymała Joanna Koralewska za projekt "Relove – wielorazowe płatki kosmetyczne". Druga nagroda - 20 tys. zł powędrowała do Anny Lubner-Piskorskiej autorki gry logopedycznej "Lody". A trzecia nagroda w wysokości 10 tys. zł przypadła Paulinie Famielec, projektantce sensorycznej książeczki dla dzieci "Cicha książka".

Do akcji "Stań na własnych nogach", razem z Fundacją Mamo Pracuj, zaproszone zostały dziewczyny, kobiety, mamy zajmujące się wytwarzaniem "chałupniczo" np. ubranek, domowych kosmetyków, torebek, dekoracji czy zabawek.

Do konkursu zgłoszonych zostało prawie pół tysiąca różnych projektów. Ponad połowa z nich powstała z myślą o dzieciach. Ich autorkami zwykle były mamy przebywające na urlopach wychowawczych. Popularne były także projekty kosmetyczne, modowe, wnętrzarskie, których często wspólnym mianownikiem była troska o środowisko.

Nagrody pieniężne mają być dla uczestniczek konkursu zachętą do przekucia dotychczasowego hobby w źródło utrzymania, wystartowania z własnym biznesem.

Joanna Hamdan 10156 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }