Carrefour rozbuduje Sonata Park

Carrefour Polska, właściciel i zarządca Sonata Park w Sochaczewie, rozpoczął rozbudowę liczącego obecnie ponad 11 tys. mkw. obiektu. Pierwsze prace oraz proces komercjalizacji nowej części galerii ruszą jeszcze w tym roku.

Na zdjęciu: Sonata Park obecnie

Sonata Park to największy park handlowy należący do Carrefoura, zlokalizowany w liczącym 35 tys. mieszkańców Sochaczewie, w pobliżu zjazdu z autostrady A2. Obiekt oddany do użytku pod koniec 2014 r., zostanie poddany kompleksowej rozbudowie, która ma na celu poszerzenie i dywersyfikację oferty handlowej oraz unowocześnienie i dopasowanie obiektu do aktualnych potrzeb mieszkańców miasta.

- Podjęliśmy decyzję o rozbudowie Sonata Park zgodnie z naszą długoterminową strategią inwestowania w rozwój naszego portfolio galerii handlowych, w celu zwiększenia ich wartości – tłumaczy Jagoda Gwardys-Zientara, wiceprezes Carrefour Polska, dyrektor finansowy galerii handlowych, nieruchomości i ekspansji. - Nie bez znaczenia dla tej decyzji jest popularność i rosnące potrzeby mieszkańców Sochaczewa i regionu, które dają nam gwarancję opłacalności poniesionych nakładów – dodaje.

Na skutek rozbudowy Sonata Park zyska około 4300 mkw. powierzchni handlowej, która trafi do nowych najemców. Carrefour planuje poszerzyć obecne portfolio marek modowych, a także zainteresować inwestycją innych najemców, którzy wzbogacą dotychczasową ofertę obiektu.

Sonata Park Sochaczew to park handlowy wraz z hipermarketem kompaktowym Carrefour, który powstał w 2014 r. Na powierzchni ponad 11000 mkw. oferuje m.in. takie marki jak: H&M, House, Cropp, Sinsay i Reserved (grupa LPP), a także Carry, Empik, Smyk, Briju czy Drogeria Natura.

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce prawie 900 sklepów w pięciu formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 tys. GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

 

Katarzyna Pierzchała 3183 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }