Stripe - internetowy gigant - wchodzi do Polski

Globalna platforma płatnicza wyceniana na 22,5 mld dol. wkracza dziś na siedem rynków europejskich, w tym do Polski. Rodzime firmy internetowe dostają możliwość akceptowania płatności od klientów z całego świata w ciągu kilku minut.

Stripe, jedna z najszybciej rozwijających się globalnych firm technologicznych, oferująca platformę płatności online, wchodzi na nasz rynek. Dzięki Stripe, lokalne e-sklepy nie tylko szybciej mogą wejść na rynek globalny, ale zyskują też szansę szybszego rozwoju, dzięki możliwości akceptacji płatności z każdego krańca świata.

Stripe przetwarza transakcje na miliardy dolarów rocznie dla milionów firm, zarówno startupów jak i największych globalnych korporacji, takich jak Google, Amazon, Uber i Shopify. Kraków Startup Community, andcards oraz Pelvifly też już korzystają z Stripe w Polsce, aby oferować swoje towary i usługi klientom z całego świata.

- W Polsce jest wiele przedsiębiorczych i technologicznych talentów. Uważamy, że w tym kraju jest jeszcze więcej firm, które mogą rozwijać swój biznes także globalnie - mówi Felix Huber, szef na region EMEA w Stripe. - Naszym celem jest umożliwienie jak największej liczbie firm z Polski pokazania swojej kreatywności i ambicji reszcie świata - tłumaczy.

Kilka kliknięć i można eksportować

Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby lokalne firmy mogły rozpocząć eksport w dowolne miejsce na świecie czy zacząć przyjmować płatności w ponad 130 walutach za pomocą infrastruktury Stripe. Co więcej, cały proces płatniczy zajmie nie więcej niż 10 minut. Klienci korzystając z rozwiązań Stripe, otrzymują dostęp do globalnej sieci płatności, infrastruktury oraz wielu dodatkowych opcji ułatwiających prowadzenie biznesu w sieci.

Oprócz przyjmowania przelewów, przedsiębiorcy mogą korzystać z platformy do obsługi księgowości, rozliczeń czy wypłat na rzecz osób trzecich i optymalizacji płatności mobilnych - wszystko za pomocą jednego, scentralizowanego panelu zarządzania. Użytkownicy mają również dostęp do portfeli mobilnych, takich jak Apple Pay i Google Pay.

Płatności realizowane w wielu walutach narażone są na ataki cyberprzestępców, co zniechęca firmy do eksportu swoich towarów. Jak się dowiedzieliśmy, Stripe korzysta z zaawansowanych technik uczenia maszynowego, aby zapewnić ochronę przed oszustwami, jak również zapewnia zabezpieczenia, które chronią zarówno lokalne firmy jak i ich klientów przed nieuczciwymi transakcjami.

Nowe modele biznesowe

Coraz częściej działalność biznesowa prowadzona jest online i wzrasta liczba nowych firm internetowych, w tym sklepów i przedsięwzięć opartych na crowdfundingu czy usługach wymagających subskrypcji. Stripe ma dedykowane dla twórców oprogramowania i przedsiębiorców narzędzia, które wpierają firmy w rozwoju, pozwalając stać się następnym internetowym gigantem.

- Stripe zmienił kompletnie działanie fundacji wspierającej #OMGKRK. Poprzez radykalną redukcję czasu spędzanego na administracji, pozwolił nam skupić się na jakości, jaką dostarczamy społeczności i członkom naszej organizacji - przyznaje Paweł Kulon, manager operacyjny #OMGKRK, krakowskiej społeczności startupowej.

Z klei Igor Dzhebyan, CEO oraz współzałożyciel, Andcards, zarządcy coworkingowej przestrzeni SaaS, dodaje, że Stripe usprawnił ich biznes i pomógł rozwinąć się na rynku globalnym.

- Przedtem ręczne fakturowanie zajmowało nawet cały dzień. Teraz możemy wykonać to automatycznie i całość trwa zaledwie kilka minut – mówi Dzhebyan. - Co więcej, platforma pomogła nam wejść na globalny rynek. Teraz nasi klienci mogą kupować na naszej stronie w każdej walucie bez jakikolwiek komplikacji. A co najważniejsze, Stripe zajmuje się również przeliczaniem walut dla nas, co znacznie ułatwia księgowość – podkreśla.

Ceny Stripe nie wiążą się z opłatami instalacyjnymi, miesięcznymi ani ukrytymi. Rozpoczynają się od 1,4% + 0,25 euro (Polska: 1,40% + 1 zł) za udane obciążenie karty w Polsce.

Stripe jest firmą technologiczną, budującą internetową infrastrukturę ekonomiczną. Firmy każdej wielkości - od nowych startup-ów po spółki publiczne używają oprogramowania firmy do akceptowania płatności online i prowadzenia zaawansowanych technicznie operacji finansowych w ponad 100 krajach. Stripe pomaga małym firmom rozpocząć działalność i zwiększyć ich przychody, a dobrze rozwiniętym wkraczać na nowe rynki wprowadzając innowacyjne modele biznesowe. W dłuższej perspektywie czasu firma ma na celu zwiększenie internetowego PKB.

Katarzyna Pierzchała 3548 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.