Wasz Sklep Spar: realizujemy harmonogram integracji

Spar Group realizuje kolejne etapy integracji z siecią Piotr i Paweł. Dotychczas podpisano lub odnowiono kontrakty z ponad 200 dostawcami. Zgodnie z planem, w systemie logistycznym będzie wkrótce dostępne ponad 6 500 produktów od prawie 500 dostawców.

Spar Group jako inwestor wspiera sieć - zgodnie z założeniami - w zakresie spłaty zobowiązań, negocjacji umownych i rozwoju sieci.

- Realizujemy zaplanowany harmonogram integracji. To mocny sygnał dla rynku, że Piotr i Paweł wkracza w kolejny etap zmiany na lepsze – mówi Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep Spar.

Tłumaczy, że decyzja UOKiK oznacza, że sklepy Piotra i Pawła stają się częścią globalnej sieci Spar. - Wspólnie z zespołem sieci Piotr i Paweł chcemy rozwijać dzisiejszą sieć sklepów. Marka Spar zapewnia wszystko, co jest potrzebne dla stworzenia wyjątkowej oferty dla konsumentów – wyjaśnia.

Tomasz Syller podkreśla, że bezpieczeństwo umów i wzajemnych relacji biznesowych stanowi jeden z filarów ich dalszej współpracy. - Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom, z uwzględnieniem naszych wewnętrznych zasad. Filozofia marki Spar to czerpanie przez wszystkich partnerów korzyści z wzajemnej współpracy, co ma odwzorowanie w naszych relacjach – opowiada dyrektor zarządzający spółki Wasz Sklep Spar.

Jak się dowiedzieliśmy, obecnie celem firmy jest przede wszystkim ustabilizowanie relacji biznesowych pomiędzy siecią a partnerami. Kolejny: pewność, przewidywalność i możliwość ułożenia długoterminowych kontraktów na mocnych podstawach.

Zdaniem Syllera decyzja Spar Group co do nabycia udziałów potwierdza, że sieć Piotr i Paweł dysponuje wartościowym potencjałem. W jego ocenie wszyscy zyskują na tej inwestycji: klienci zachowują sieć supermarketów o wysokim profilu dostarczanych usług, pracownicy – miejsca pracy, zaś dostawcy i inni kontrahenci – bezpieczeństwo oraz rozwój swojego biznesu.

Dotychczasowi franczyzobiorcy mają możliwość podpisania nowych umów współpracy wedle standardów obowiązujących w sieci zarządzanej przez Wasz Sklep Spar. Umowy te mają korzystne – według operatora - warunki współpracy, dostosowujące formaty prowadzenia sklepów pod konkretne zapotrzebowanie danego partnera.

Spar Group Ltd jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu w RPA. W latach 60. firma stała się głównym franczyzodawcą Spar w Republice Południowej Afryki. Obecnie działa również w innych krajach afrykańskich, w tym w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Suazi, a także w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii i Szwajcarii.

Historia przejmowania Piotra i Pawła jest tutaj.

Katarzyna Pierzchała 3175 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }