Jeronimo Martins w czołówce firm regionu

Firma Jeronimo Martins Polska, do której należy m.in. sieć Biedronka, znalazła się na 4. pozycji w tegorocznym rankingu największych firm Europy Środkowo-Wschodniej TOP 500 CEE.

Wyniki zostały ogłoszone 4 września, podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

W tegorocznym zestawieniu Jeronimo Martins Polska znalazło się ponownie na miejscu czwartym, podobnie jak w latach 2018 i 2017. Dla firmy to potwierdzenie jej wiodącej pozycji w branży handlowej. Należąca do Jeronimo Martins Biedronka ma obecnie 2916 placówek w ponad 1100 miejscowościach w Polsce. Jest największym prywatnym przedsiębiorcą w kraju i drugą co do wielkości firmą zatrudniającą ponad 65 tys. osób. Sklepy Biedronka dziennie odwiedza ok. 4 miliony klientów.

W 2018 r. Biedronka odnotowała wzrost sprzedaży o 5,8% do 49,82 mld zł oraz dalsze zwiększenie udziałów rynkowych. Wartość inwestycji osiągnęła 1,6 mld zł. Sieć otworzyła 122 sklepów, osiągając liczbę 2900 placówek i zmodernizowała 230. Ponadto zaoferowała ponad 550 nowych artykułów marki własnej, w tym produkty z certyfikatami. 

- W 2018 świętowaliśmy też w Polsce 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji w ramach działań społecznie odpowiedzialnych wraz z Caritas Polska uruchomiliśmy program wspierający osoby starsze, będące w trudnej sytuacji. Tylko na ten cel przeznaczyliśmy ponad 10 mln zł - dodaje Maciej Łukowski, dyrektor działu zakupów, członek zarządu Jeronimo Martins Polska.

Ranking największych firm Europy Środkowo-Wschodniej TOP 500 CEE organizuje firma Coface - międzynarodowy ubezpieczyciel i  wywiadownia gospodarcza, która od czternastu lat prezentuje zestawienie największych przedsiębiorstw i grup kapitałowych z naszego regionu, które zanotowały największe obroty w minionym roku.
Magdalena Weiss 2597 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.