Targi produktów regionalnych w Krakowie

Powrót do tradycji! To hasło cyklu targów produktów regionalnych, którego pierwsza edycja "Chleb i przyjaciele" odbędzie się w niedzielę 8 września w nowo otwartej Piekarni Handelka przy ul. Świętego Filipa 14 w Krakowie, w godzinach od 10:00 do 17:00.

Targ produktów regionalnych na placu Handelka to inicjatywa, dzięki której można osobiście poznać producentów, hodowców przetwórców z Krakowa oraz okolic.

Podczas wydarzenia krakowianie i turyści będą mogli poznać producentów z Małopolski oraz skosztować i zakupić ich wyroby: pieczywo - chleby, chałki i drożdżówki z sezonowymi owocami; wędliny, sery przetwory, miody, produkty z koziego mleka i inne. Targ to nie tylko zakupy, ale przede wszystkim rozmowy. Planowane są pogadanki o dobrym chlebie i o rzemieślniczym, tradycyjnym wypieku pieczywa, rozmowy o walorach miodów i wytwarzaniu odżywczych kiszonek.

Oprócz degustacji, pogadanek i pokazów kulinarnych, odbędą się obwarzankowe warsztaty dla dzieci i dorosłych prowadzone przez Żywe Muzeum Obwarzanka. W trakcie spotkania z piekarzami będzie też mowa o kolejnym produkcie - Chlebie Prądnickim, którego tradycja wypieku sięga XIV wieku. Chleb Prądnicki posiada Chronione Oznaczenie Geograficzne i dokładnie opisany wygląd i skład. Obecnie piekarze z Piekarni Handelka starają się o uzyskanie certyfikatu, niezbędnego do wypieku i sprzedawania Chleba Prądnickiego. 

Obwarzanek Krakowski i Chleb Prądnicki to regionalne produkty kulinarne promowane w ramach projektu Slow Food CE - europejskiego projektu promocji dziedzictwa kulinarnego. Miasto Kraków jest jednym z partnerów tego projektu.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Joanna Hamdan 10788 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.