Spomlek kształci młodzież

W ramach współpracy Mleczarni z Zespołem Szkół Rolniczych w Woli Osowskiej 2 września uczniowie rozpoczęli naukę w zawodzie - technik przetwórstwa mleczarskiego.

- Cieszy nas, że młodzi ludzie wciąż widzą potencjał w nauce zawodu mleczarza. My, jako firma będziemy starali się wspierać ich edukację, poprzez zajęcia i możliwość odbycia praktyk w naszym radzyńskim zakładzie. Zależy nam na tym, aby młodzi technicy przetwórstwa mleczarskiego po ukończeniu szkoły mieli przeświadczenie, że dokonali słusznego wyboru i znaleźli stabilne, atrakcyjne zatrudnienie w branży mleczarskiej - podkreśla Edward Bajko, prezes zarządu Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.
 
Nowo powstała klasa liczy 27 uczniów z gminy Radzyń Podlaski, Ulan-Majorat i Borki, którzy będą uczyć się w technikum 5-letnim (po szkole podstawowej) i 4-letnim (po gimnazjum). Program nauczania obejmie między innymi zajęcia teoretyczne i praktyczne, dzięki któremu uczniowie będą przygotowani do podjęcia pracy w największych zakładach mleczarskich, przedsiębiorstwach rolniczych lub prowadzenia własnej działalności.
 
Zajęcia praktyczne odbywać się będą w zakładzie Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, gdzie uczniowie dowiedzą się m.in., jak wygląda proces produkcji serów, proszków mlecznych oraz masła. Poznają wszystkie etapy produkcji, począwszy od odbioru mleka, aparatownię, warzelnię aż po dojrzewalnię i dział konfekcjonowania sera.

- Ogromnie się cieszę, że udało nam się otworzyć ten kierunek i jestem przekonana, że w kolejnych latach zainteresowanie rekrutacją będzie równie duże, tym bardziej, że jest to kierunek unikatowy, który daje szansę znalezienia bardzo dobrej pracy i rozpoczęcia edukacji na wyższym poziomie na studiach związanych z technologią żywności, mleczarstwem itp. - dodaje Beata Żurawska-Polkowska, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej.

Oficjalna inauguracja zajęć na kierunku Technik Przetwórstwa Mleczarskiego z udziałem zarządu Spółdzielczej Mleczarni Spomlek odbędzie się 11 września.

Joanna Hamdan 10485 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.