Dobre widoki dla Eurocashu

Dom Maklerski BDM podniósł wycenę akcji Eurocashu do 20,8 zł i "trzymaj" dla akcji Grupy.

Rekomendacja została wydana przy cenie 20,2 zł, a poprzednie zalecenie brzmiało: "redukuj".

- Rezultaty II kwartału 2019 r. były nieco lepsze niż zakładaliśmy, a zarząd podtrzymał plan zakończenia integracji części detalicznej w tym roku, co powinno pozytywnie przekładać się na wyniki w 2020 r. - uzasadnia analityk DM BDM Adam Górniak. - Z drugiej strony dynamika wyników w 2020 r. może być hamowana przez wymagający rynek pracy, utratę kontraktu dla PKN Orlen oraz prawdopodobne wprowadzenie podatku od obrotu. Ostrożnie podchodzimy także do tempa realizacji rozwoju w obszarze detalicznym - zastrzega.

Chodzi o integrację sieci Mila z Delikatesami Centrum i Eko. Z kolei według wyliczeń podatek od obrotu miałby kosztować Eurocash ok. 30 mln zł.

Analitycy uważają, że zapowiedziane zakończenie integracji przejętych spółek jeszcze w tym roku oraz dodatnie wyniki LfL, jakie zasygnalizował zarząd, a także utrzymująca się inflacja cen żywności wesprą wyniki Eurocashu. W całym 2019 roku Grupa ma osiągnąć 24 mld zł przychodów i zwiększy marżę brutto do 13,3%

Zysk EBITDA wyniesie według DM BDM 784,6 mln zł, o 7% więcej niż przed rokiem, a zysk netto będzie bliski 98,2 mln zł (po oczyszczeniu o wpływ finalnego rozliczenia sprzedaży udziałów w PayUp ok. 79,6 mln zł).
Także w 2020 roku Eurocash ma zwiększyć obroty do 25,1 mld zł oraz EBITD-ę do 778 mln zł. Zysk netto może wynieść 106 mln zł.

Magdalena Weiss 2597 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.