Spar otworzył się w Chochołowie

W jednej z bardziej urokliwych tatrzańskich miejscowości - Chochołowie, w czwartek 29 sierpnia swoją działalność zainaugurował kolejny sklep sieci franczyzowej Spar Polska.

Nowo otwarta placówka ma ponad 300 mkw. powierzchni sprzedażowej i jest pierwszym sklepem w sieci franczyzowej Spar Polska państwa Klementyny i Krystiana. Sklep ma atrakcyjną lokalizację – znajduje się w bliskim sąsiedztwie Term Chochołowskich, największych term w Polsce, będących lokalną podhalańską atrakcją.

Dlatego właściciele liczą, że oprócz mieszkańców wsi i okolic, na zakupy wstępować będą również turyści przyjeżdżający do Chochołowa oraz liczni przejezdni. Właściciele zadbali o szeroki wybór asortymentu, w tym również produktów regionalnych, wzbudzających największe zainteresowanie turystów, jak sery czy alkohole. Dogodne są również godziny działania placówki: od poniedziałku do soboty 6.30-22.00, w handlowe niedziele 8.00-21.00.

- To nie tylko nasz pierwszy sklep w sieci Spar Polska, ale pierwszy sklep w ogóle – mówi współwłaściciel, pan Krystian. - Zaczynamy swoją przygodę z handlem i chcieliśmy stać się częścią większego, doświadczonego partnera, od którego będziemy mogli czerpać wiedzę i praktyczne umiejętności – dodaje.

Spar Polska otworzył kolejny sklep, pomimo trwającego w tle sporu dotyczącego licencji Spar na polskim rynku. Polska spółka stoi na stanowisku, iż próba odebrania licencji nie miała podstaw i działania w celu przejęcia sklepów sieci stanowiły czyn nieuczciwej konkurencji przez Spar Group z RPA i podmioty powiązane. Spar Polska uzyskał już korzystne postanowienia w polskich sądach. Wcześniej, w czerwcu, sieć otworzyła również kolejny sklep w Krakowie. Spółka niedawno ogłosiła dobre wyniki sprzedaży sieci za pierwsze 6 miesięcy 2019 r., raportując wzrost w pierwszej połowie roku o 5,56% w porównaniu z analogicznym okresem 2018 r.

Katarzyna Pierzchała 3548 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.