Biedronka w kulinarnym show

Sieć została sponsorem i partnerem startującego 9 września w TVP2 programu "Gotowi do gotowania. START!". Zaprezentuje w nim produkty dostępne w jej sklepach.

- Już od jakiegoś czasu przyglądaliśmy się ofercie programów kulinarnych w poszukiwaniu ciekawej formuły, która będzie pasowała do naszej marki - mówi Dorota Wrotek-Gut, dyrektor ds. komunikacji marketingowej sieci Biedronka. - Zdecydowaliśmy się na „Gotowi do gotowania. START!”, ponieważ oferuje on zarówno element emocji w postaci rywalizacji dwóch drużyn, jak i różnorodność wykorzystywanych w nim przepisów - tłumaczy.

"Gotowi do gotowania. START!" to kulinarne show, w którym dwuosobowe drużyny składające się z profesjonalnego szefa kuchni oraz kulinarnego amatora mają jedynie 20 minut, aby przygotować smaczne i kreatywne danie z produktów dostępnych w sieci sklepów Biedronka. Ich łączna wartość nie może być większa niż 25 zł. Na koniec każdego odcinka obecna w studiu publiczność oceni potrawy przygotowane przez obie drużyny i zagłosuje na najlepsze danie. Zwycięzcą odcinka jest kucharz amator, który wraz z profesjonalnym szefem kuchni tworzy drużynę. Nagrodą w programie jest voucher na zakupy w sieci sklepów Biedronka, która jest sponsorem i partnerem programu.

- W związku z tym, że jest to program emitowany codziennie, będziemy eksponować w nim przede wszystkim produkty świeże takie jak owoce i warzywa, mięso czy ryby dostępne w naszych sklepach, ale też produkty bazowe np. makarony czy bakalie. Ponadto dzięki dużej sieci dystrybucji, jaką zbudowaliśmy, czyli 2916 placówkom w całej Polsce, można powiedzieć, że dziś Biedronka to w zasadzie „sklep za rogiem”, gdzie faktycznie można robić codziennie zakupy na bazie inspiracji wyniesionych z programu. Podsumowując, przygotowane przy naszej współpracy kulinarne show wpisuje się w DNA naszej marki – eksponuje bliskość sklepów, jakość produktów oraz ich atrakcyjną cenę - wyjaśnia Dorota Wrotek-Gut.

Oprócz lokowania produktów w programie Biedronka chce także edukować. - Podczas programu będziemy też podpowiadać, co robić, żeby potrawa miała mniej tłuszczu czy soli. Będziemy także kłaść nacisk na edukację, głównie związaną z niemarnowaniem żywności i odpowiednim segregowaniem odpadów - informuje Dorota Wrotek-Gut. - Edukacja będzie jednak wpleciona w program w „lekkiej” formie. Podpowiemy, jak segregować pozostałości po gotowaniu albo w jaki sposób użyć ich w innych daniach. Mamy nadzieję, że program dostarczy oglądającym mnóstwo inspiracji i emocji - dodaje.

Uczestników amatorów w ich kulinarnych zmaganiach wspierać będą: Marco Ghia, Adriana Marczewska, Michał Błazy, Dominika Wójcik, Piotr Ostrowski oraz Charles Daigneault, a program poprowadzi Marzena Rogalska.

"Gotowi do gotowania. START!" będzie można oglądać na antenie TVP2 od poniedziałku do piątku o godz. 18:30. Premiera pierwszego odcinka będzie miała miejsce 9 września.

- Dzięki temu programowi chcemy być również jeszcze bliżej naszych klientów i ich codziennych wyzwań, bo nie ukrywajmy, że cały czas wiele gospodarstw domowych boryka się z wyzwaniem, jakim jest codzienne gotowanie dla rodziny. W tym celu poszukują inspiracji i Biedronka poprzez ten program, chce właśnie ich zainspirować - tłumaczy Dorota Wrotek-Gut. - Mamy nadzieję, że w trakcie ponad 50 odcinków „Gotowi do gotowania. START!” pokażemy naszym konsumentom, że codzienne gotowanie może być łatwe i można się podczas niego świetnie bawić - uważa Dorota Wrotek-Gut.

Jej zdaniem wystarczy tylko kilka produktów, które każdy z nas zna i może z nich powstać smaczne danie dla całej rodziny. - Wierzymy, że przez kilkanaście tygodni emisji programu uda nam się zbudować w naszych klientach przekonanie, że gotowanie może być ciekawe i łatwe jednocześnie, a także, że zachęci widzów do otworzenia się na eksperymentowanie ze składnikami – tak jak to pokażą kucharze - tłumaczy przedstawicielka Biedronki.

 

Joanna Hamdan 13995 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.