Lidl zatrudnia bez okresu próbnego

Uroczyste otwarcie 11. Centrum Dystrybucyjnego Lidl Polska już niebawem, pierwsze sklepy magazyn w Stargardzie zaopatrzy pod koniec roku. Tymczasem trwa rekrutacja - pod hasłem "Dobry Sąsiad" sieć oferuje zatrudnienie dla ponad 150 pracowników.

Kogo szuka Lidl Polska? Pracowników magazynów, którzy będą odpowiedzialni za realizację zamówień sklepowych - przyjmowanie i przygotowanie towaru do wysyłki. Firma poszukuje również operatorów wózków widłowych, pracowników do obszarów recykling i mroźnia. Nowozatrudnione osoby przejdą szkolenia i otrzymają gwarancję stabilnego zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę bez okresu próbnego.

Według Lidl Polska praca w tej firmie to zatrudnienie u wiodącego pracodawcy w branży retail, który co roku oferuje swoim pracownikom konkurencyjne stawki, regularne podwyżki, a także pakiet dodatkowych benefitów. Wszyscy pracownicy sieci, bez względu na to jakie stanowisko zajmują, objęci są prywatną opieką medyczną, ubezpieczeniem na życie, które mogą rozszerzyć również na członków rodziny.

Dodatkowo pracownicy magazynu w Stargardzie mogą też liczyć na dofinansowanie obiadów – zapłacą za nie tylko złotówkę. Kolejną propozycją, dzięki której pracownicy mogą zadbać o swoje zdrowie jest profesjonalna fizjoterapia, dostępna dla wszystkich pracowników magazynów biur sprzedaży oraz biur ekspansji. Wszystkie punkty fizjoterapii znajdują się na miejscu, w centrach dystrybucyjnych.

Nowe Centrum Dystrybucyjne Lidla w Stargardzie jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w portfolio sieci w Europie. To częściowo dwukondygnacyjny magazyn modularny, na który składa się parter o powierzchni 44 tys. mkw. oraz piętro liczące14 tys. mkw.

Przy projektowaniu magazynu zadbano o nowoczesne rozwiązania, dzięki czemu jest to ciche miejsce – nie ma tu charakterystycznego dla tego typu obiektów uciążliwego i szkodliwego hałasu. Zastosowano też instalację fotowoltaiczną, system wykorzystania wody deszczowej (tzw. "wody szarej") w instalacjach sanitarnych i do nawadniania zieleni, a także instalację odzysku ciepła z wentylacji oraz chłodnictwa, energooszczędne oświetlenie (LED), naturalne czynniki chłodnicze w instalacji chłodniczej oraz wiele innych, ekologicznych rozwiązań.

Katarzyna Pierzchała 4285 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.