Hochland na “Święcie Chleba i Sera" w Kaźmierzu

Firma była głównym sponsorem festynu organizowanego przez Urząd Gminy.

Kaźmierskie Święto Chleba i Sera zachęca każdorazowo do aktywnego uczestniczenia w działaniu na rzecz tradycji i kultury ludowej. To także czas dla rodzin, na wspólny relaks i wiele bardzo różnorodnych atrakcji.

Nowym punktem programu była sztafeta rowerowa zorganizowana z okazji 25 lat Hochland w Polsce. Zadaniem jej uczestników było przejechanie w rodzinnych zespołach wyznaczonych odcinków, mierzonych w aplikacji Endomondo. Każdy pokonany kilometr trasy to była złotówka na wsparcie przez firmę Hochland Polska Drużyny Szpiku. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkich uczestników  sztafety udało się wykręcić prawie 4 tys. zł. 

Pierwszy dzień festynu wystartował od serwowania grochówki w ramach kuchni polowej Hochland. Kolejka chętnych ustawiała się do Strefy Świadomego Kierowcy Hochland, gdzie przygotowano strefę wypadku i strefę rowe-love.

Strefa wypadku wyposażona została w symulator dachowania, który posłużył jako miejsce do indywidualnych instruktaży związanych z pasami, fotelikami, przewożeniem bagażu, prawidłową pozycją za kierownicą, złymi nawykami i mitami drogowymi. Był także symulator zderzenia pozwalający poczuć siły związane przy czołowym zderzeniu z niewielką prędkością 7km/h, a także waga przeciążeniowa, na której każdy zobaczył ile waży w czasie zderzenia przy prędkości 50 km/h, a także ile ważą luźne przedmioty przewożone na co dzień w aucie.

Z kolei strefa rowe-love została wyposażona w stanowisko z bagażnikami rowerowymi, w ramach którego pokazywano bezpieczne przewożenie rowerów samochodem, różne rozwiązania mocowań.

Po atrakcjach sportowych nadszedł czas na atrakcje kulinarne i kuchnie z sercem Hochland – festiwal zup i berbecue party. Dzień pierwszy zakończył się występami zespołów Punto Latino i Za-No-Za. Następnego dnia w agendzie festynu znalazła się msza święta dziękczynna za zebrane plony i szereg atrakcji.

Do Strefy Świadomego Kierowcy Hochland dodano strefę Eco wyposażoną w 12 stanowisk do świadomej i bezpiecznej jazdy. Na symulatorach uczestnicy mogli zapoznać się z technikami inteligentnej, płynnej i przewidywalnej jazdy potocznie nazywanej eko jazdą. 

Były także niespodzianki kulinarne, gminne gotowanie na wielkiej patelni i kuchnia z sercem Hochland. Atrakcjami muzycznymi był występ zespołu The Old Band, a także spotkanie rockowe Hochland z Gminą, podczas którego wystąpił zespół Black Sapal, złożony z pracowników Hochland Polska. Gwiazdą wieczoru był zespół Papa D.

Dużym zainteresowaniem w oba dni festynu cieszył się balon Almette, dzięki któremu można było podziwiać okolice malowniczego Kaźmierza z wysokości. Ponadto na terenie festynu znalazły się dodatkowe atrakcje:  dmuchany plac zabaw dla najmłodszych, strefa chillout – miejsce odpoczynku na leżakach, stoiska gastronomiczne, stoły i ławy biesiadne.

Joanna Hamdan 10485 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.