Nie ma porozumienia między Tesco a związkowcami

20 sierpnia w Krakowie odbyło się kolejne spotkanie w ramach zwolnień grupowych, ogłoszonych przez Tesco Polska na początku sierpnia. Strony nie doszły jednak do porozumienia, w związku z tym Tesco ogłosi regulamin zwolnień grupowych.

Przedstawiciele Tesco Polska zaproponowali dodatkowe świadczenie dla pracowników na zasadach, które zdaniem "Solidarności" tworzą dysproporcje pomiędzy pracownikami pracującymi w sklepach a pracownikami biura głównego.

- NSZZ "Solidarność" stoi na stanowisku, że wysokość dodatkowego świadczenia powinna być w jednakowej kwocie dla wszystkich pracowników niezależnie od zajmowanego stanowiska pracy - informują władze związku.

Drugim powodem, który zaważył na fiasku rozmów jest liczba zwalnianych pracowników.

- W opinii "Solidarności" Tesco nie przedstawiło argumentów co do zasadności zwolnienia pracowników podstawowych, w sklepach formatu supermarket i hipermarket kompaktowy. Uważamy wręcz, że zwalniając tak liczną grupę pracowników, Tesco działa nie tylko na szkodę pracowników, ale również na szkodę Tesco Polska. Od dawna brakuje rąk do pracy, puste półki to nie tylko wyprzedaż towarów, ale również brak pracowników, którzy na co dzień wykładaliby towar na półki sklepowe. Brakuje także pracowników przy bezpośredniej obsłudze klienta tj. kasjerów oraz pracowników na stoiskach lady, ryby, mięso, sery - czytamy w komunikacie zamieszczonym przez władze związku na swojej stronie internetowej.

W związku z tym "Solidarności" nie wyraża zgody na zwalnianie tak licznej grupy pracowników, tym bardziej że zdaniem związkowców nie ma żadnego uzasadnienia dla zwolnień pracowników podstawowych w supermarketach i hipermarketach kompaktowych.

Joanna Hamdan 10158 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }