Pułtusk: ruszył park handlowy w dawnych budynkach dworca

Vendo Park w Pułtusku otwarty. To dwunasty park handlowy Trei w Polsce. Do końca tego roku deweloper planuje wybudować jeszcze co najmniej trzy Vendo Parki.

Trei Real Estate GmbH (Trei), międzynarodowy deweloper i zarządca nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych, sukcesywnie rozbudowuje polski portfel inwestycyjny w obszarze handlu detalicznego.

Należąca do niemieckiej grupy Tengelmann spółka otworzyła w Pułtusku (woj. mazowieckie) swój 12. w Polsce park handlowy pod marką Vendo Park.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 5,8 mln euro, a w ramach projektu Trei przeprowadził również renowację zabytkowych elementów dawnego dworca PKS.

 Najlepsze marki i zagraniczne debiuty

Wraz z Vendo Parkiem w Pułtusku pojawiły się nowe marki. Swoje pierwsze sklepy w tym mieście otworzyły znane sieci, takie jak Martes Sport, KiK, Hebe i Dealz. W gronie najemców znalazły się również Empik, Media Expert, CCC i Kakadu. Inwestycja dostarczyła na lokalny rynek 4 100 mkw. nowoczesnej przestrzeni handlowej.

- Vendo Park w Pułtusku to nasz trzeci projekt handlowy na Mazowszu. Rozpoczęliśmy budowę w lutym br. i zaledwie kilka miesięcy później wspólnie z najemcami otwieramy osiem sklepów - Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland. - Zależy nam na dostarczeniu mieszkańcom kompleksowej oraz zróżnicowanej oferty zakupowej, stąd też liczne debiuty nowych marek - podkreśla.

W obrębie inwestycji znajduje się ponad 100 miejsc parkingowych. Park handlowy został wybudowany w sąsiedztwie supermarketów Lidl i Stokrotka, dzięki czemu mieszkańcy mogą zrobić szybkie, codzienne zakupy w jednym miejscu.

 Vendo Park z historycznym akcentem

Trei realizuje swoje inwestycje z poszanowaniem historii i tradycji danego miejsca. Projekt w Pułtusku jest kolejnym nietypowym parkiem handlowym dewelopera, tuż obok Vendo Parku w Chodzieży, gdzie Trei odrestaurował mury dawnego zamku. W przypadku Pułtuska inwestor kupił działkę o powierzchni ponad 9 600 mkw., gdzie dawniej mieścił się dworzec PKS. W trakcie prac projektowych okazało się, że niektóre elementy budynku mają wartość sentymentalną dla mieszkańców.

- Postanowiliśmy zachować charakter tego miejsca i przeprowadziliśmy renowację zabytkowej mozaiki, którą wkomponowaliśmy w mury parku handlowego, dworcowy zegar oraz neon również zyskały drugie życie. W części budynku, w której niegdyś znajdował się dworzec, teraz mieszczą się sklepy dwóch najemców: Empik i Dealz – opowiada Jacek Wesołowski.

Okładziny ceramiczne pochodzą z pierwszej połowy lat 70., prawdopodobnie zostały wykonane w lokalnym zakładzie Twórczość Kurpiowska z Pułtuska. Budynek dworca otwarto w lutym 1973 r. i był wówczas bardziej nowoczesny niż dworzec przy ul. Żytniej w Warszawie. Prace budowlane toczyły się we współpracy z konserwatorem zabytków.

Trei Real Estate jest nie tylko inwestorem, ale również zarządcą sieci Vendo Parków. Aktualnie w międzynarodowym portfolio dewelopera znajduje się już 21 parków handlowych, z czego 12 zlokalizowanych jest w Polsce. Do końca tego roku deweloper planuje wybudować jeszcze co najmniej trzy Vendo Parki. Aktualnie w realizacji są inwestycje w Ostrołęce, Łasku i Jaworze. Trei rozpoczyna budowę parku handlowego w Kobyłce i przygotowuje się do startu projektów w Solcu Kujawskim, Częstochowie, Płocku oraz Kutnie.

Trei Real Estate GmbH z siedzibą w Mülheim an der Ruhr, inwestuje, rozwija i zarządza dostosowanymi do indywidualnych potrzeb mieszkaniami i nieruchomościami komercyjnymi. W kontekście długoterminowej strategii, spółka zależna należąca w całości do niemieckiej grupy Tengelmann koncentruje się na inwestycjach w nieruchomości w Niemczech, Polsce, Czechach, na Słowacji, w Portugalii i USA. Oprócz istniejącego portfela o wartości około 1.1 miliarda EUR, Trei Real Estate GmbH, realizuje projekty o łącznej wartości około 686 milionów euro.

Pod marką Vendo Park firma rozwija, buduje i wynajmuje parki handlowe w Polsce, Czechach i na Słowacji. Obecny rozwój Trei w Niemczech obejmuje nieruchomości mieszkaniowe z powierzchniami komercyjnymi, a także apartamenty studenckie budowane pod marką Quartillion. Spółka aktywnie działa również na rynku międzynarodowym i realizuje projekty mieszkaniowe w Czechach, Polsce i USA.

Katarzyna Pierzchała 3192 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

  • odpowiedz

    Przede wszystkim cieszę się z Media Expertu, bo brakowało tego w naszej okolicy. Ogólnie obiekt jest bardzo ładny i dobrze usytułowany, dlatego dużo plusów :)

  • odpowiedz

    Mnie też cieszy Media Expert tutaj, czekałem długo na otwarcie

  • odpowiedz

    Kurr... , nie wiedziałam że powstanie tu Media Expert, a wpadłabym po jakieś rabaty na otwarciu, akurat potrzebuję nowego okapu i czajnika

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }