Zalando wdrożyło dyrektywę PSD2

Firma podała, że jedną z pierwszych firm e-commerce, które z powodzeniem wdrożyły dyrektywę UE w sprawie cyfrowych usług płatniczych (PSD2).

Aby ułatwić klientom przystosowanie się do zmian w procesie płatności, marka przygotowała instruktażowe wideo, w którym prezentuje nowy sposób autoryzacji. Dodatkowe uwierzytelnianie na platformie będzie wymagało od kupujących potwierdzenia transakcji np. za pomocą odcisku palca.
14 września wchodzi w życie procedura silnego uwierzytelniania w ramach nowej dyrektywy UE w sprawie usług płatniczych (Payment Services Directive – PSD2). Dla klientów oznacza to, że płatność cyfrowa będzie jeszcze bezpieczniejsza. Robiąc zakupy online, będą oni musieli uwierzytelnić swoją transakcję za pomocą dwóch różnych elementów. Może to być na przykład hasło, numer autoryzacji transakcji (TAN) lub ich odcisk palca. Nowe przepisy zmienią również proces płatności na platformie Zalando, szczególnie w przypadku płacenia kartą kredytową. Firma dokładnie przetestowała ten proces, stając się jednym z pierwszych podmiotów e-commerce, które go wprowadziły.
Obecnie jej użytkownicy przy potwierdzaniu transakcji posługują się numerem karty kredytowej, jej datą ważności oraz numerem weryfikacyjnym (CVV). Od teraz mogą korzystać z nowych funkcji, w tym pobierania odcisków palców jako dodatkowego czynnika biometrycznego uwierzytelniania.
Nowy proces płatności będzie wyglądał następująco: klient instaluje aplikację bankową na swoim smartfonie, jeśli chce zapłacić za zakupy na Zalando kartą kredytową, bank wysyła mu powiadomienie o dodatkowym uwierzytelnieniu płatności. Klikając na wiadomość, konsument przechodzi do aplikacji bankowej i jest proszony o potwierdzenie przelewu za pomocą na przykład odcisku swojego palca. Po udanej weryfikacji zamówienie zostaje zrealizowane, a klient jest automatycznie przekierowany z powrotem do platformy Zalando. 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }