Tarczyński chce kupić Kanię!

Producent wędlin z Dolnego Śląska firma Tarczyński złożyła ofertę zakupu majątku ZM Henryk Kania.

W środę 21 sierpnia 2019 roku wieczorem Tarczyński złożył nadzorcy sądowemu Zakładów Mięsnych Henryk Kania w restrukturyzacji warunkowej oferty nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa borykającego się z problemami konkurenta.

- Decyzja o złożeniu wstępnej warunkowej oferty nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Zakładów Mięsnych Henryk Kania S.A. w restrukturyzacji podyktowana jest planowanym przez emitenta rozwojem oraz rozważanym przez emitenta rozszerzeniem jego działalności - poinformował Tarczyński.

Producent podkreśla, że propozycja ma charakter wstępny i warunkowy i dojdzie do skutku w sytuacji,  gdyby trwające postępowanie restrukturyzacyjne nie doprowadziło do wypracowania lepszego rozwiązania dla pracowników i wierzycieli ZM Kania.
Przypomnijmy: Zakłady Mięsne Henryk Kania od czerwca pozostają w postępowaniu układowym, gdy na skutek braku płynności finansowej były zmuszone wstrzymać produkcję. Początkowo nadzorca sądowy Mirosław Możdżeń miał złożyć plan restrukturyzacyjny oraz spisu wierzytelności i spisu wierzytelności spornych spółki do końca lipca br., jednak sąd w Katowicach przedłużył termin do 30 sierpnia 2019 r. O sprawie pisaliśmy na handelextra.pl tutaj.

Magdalena Weiss 2656 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.