Ruszyły zapisy na sprzedaż akcji Helio w wezwaniu

Rozpoczęło się przyjmowanie zapisów na sprzedaż akcji bakaliowej spółki Helio objętych wezwaniem ogłoszonym wspólnie przez spółkę i dominującego akcjonariusza Leszka Wąsowicza.

Do wzywających należy ponad 77% akcji i głosów na Walnym Zgromadzeniu.

Pierwsza tura zapisów kończy się 6 września 2019 r., po czym nastąpi rozliczenie transakcji i możliwość korekty ceny przez wzywających na II turę wezwania. Cena w wezwaniu (10,54 zł) jest maksymalną dopuszczoną w ramach „widełek” ustalonych przez akcjonariuszy uchwałą Walnego Zgromadzenia Spółki.

Helio i Leszek Wąsowicz ogłosili wezwanie na akcje spółki na początku lipca br. Dotyczy ono zapisów na sprzedaż wszystkich 1143000 akcji spółki znajdujących się w obrocie giełdowym, ale nie w posiadaniu wzywających.

Spółka i Leszek Wąsowicz chcą razem zebrać 5 mln akcji Helio, czyli 100% udziałów w spółce. Jeśli uda im się przekroczyć próg 90% akcji, zapowiadają przymusowy wykup pozostałych udziałów i zdjęcie Helio z parkietu.

– Zdecydowaliśmy się na ogłoszenie wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji Helio, aby dać szansę akcjonariuszom mniejszościowym na korzystne wyjście z inwestycji. Zdajemy sobie sprawę, że płynność na akcjach Helio ogranicza dokonywanie transakcji – powiedział Leszek Wąsowicz, większościowy akcjonariusz, prezes zarządu, a zarazem założyciel Helio. – Nie chcemy zaś, aby nasi akcjonariusze byli zakładnikami niskiej płynności, stąd nasza propozycja odkupienia akcji – wyjaśnił.

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 2316 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }