Plac Unii: warsztaty jak w ekogospodarstwie

W najbliższy weekend 24-25 sierpnia w stołecznym Placu Unii odbędzie się ostatnie w tym roku wydarzenie z cyklu #ZamiastZaMiasto. Uczestnicy warsztatów będą mogli przygotować podpłomyki, spróbować swoich sił w lepieniu garnków z gliny oraz wykonać zabawki z ogólnodostępnych materiałów.

Polska kuchnia ludowa to nie tylko pierogi, kwaśnica i szarlotka. Tradycyjną potrawą naszego kraju są także podpłomyki – pieczone placki podawane ze świeżymi ziołami. Podczas warsztatów klienci centrum handlowego Plac Unii nauczą się jak prawidłowo wyrobić ciasto oraz opiec przygotowane placuszki nad ogniem. Na koniec zajęć zaplanowano to, co łakomczuchy lubią najbardziej, czyli wspólną degustację.

Mówi się, że nie święci garnki lepią. I właśnie w myśl tego przysłowia stołeczna galeria zachęcać będzie do stanięcia przed kołem garncarskim i spróbowania swoich sił w tworzeniu wyrobów z gliny. Każdy z uczestników warsztatów otrzyma 0,5 kg gliny ceramicznej. Do dyspozycji odwiedzających Plac Unii będą także specjalne szablony, foremki i wałki do odciskania wzorów na naczyniach.

Własnoręcznie wyrabiane maskotki są obecnie absolutnym hitem podczas wszystkich kinder bali. Pozostając w zgodzie z ludową tradycją, a jednocześnie będąc w trendzie, Plac Unii zaproponuje swoim klientom udział w warsztatach z wytwarzania maskotek z ogólnodostępnych materiałów.

Uczestnicy zajęć będą mogli przygotować nieduże lalki na bazie drucianego szkieletu tworzone techniką filcowania na sucho z wełnianej czesanki oraz dodatków włóczki, koralików i wstążek. Drugą propozycją będzie formowania misiów z ręczników. Zabawkom będzie można przyszyć koralikowy nos i oczy oraz zawiązać wstążeczkę.

Atrakcje te zaplanowano w centrum handlowym Plac Unii City Shopping, zlokalizowanym na warszawskim Mokotowie u zbiegu ulic Puławskiej, Boya-Żeleńskiego i Waryńskiego. Na trzech poziomach galerii znajduje się 70 najemców, w skład których wchodzą m.in.: Zara, H&M, Empik, iSpot, Bobbi Brown, Smyk, Deni Cler, Hebe czy Douglas. Na terenie obiektu do dyspozycji klientów są także Zdrofit Club, kawiarnie i punkty gastronomiczne oraz supermarket SuperSam. Stałą ofertę centrum uzupełnia szereg cyklicznych wydarzeń. Obiekt ma podziemny parking mieszczący stanowiska dla ponad 500 samochodów.

Agentem reprezentującym Plac Unii City Shopping w zakresie wynajmu powierzchni jest firma Colliers International. Zarządca budynku to firma CBRE.

Katarzyna Pierzchała 3179 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }