SoftPOS dołącza do Polski Bezgotówkowej

Po udanym okresie pilotażowym rozwiązanie SoftPOS Polskich e-Płatności (PeP), przy wsparciu Mastercard, dołączy do oferty Fundacji Polska Bezgotówkowa. Oprócz oferty na SoftPOS za 0 zł przez 12 miesięcy, Polskie e-Płatności przekazują przedsiębiorstwom nowoczesny smartfon do używania w ich firmie.

Właściciele małych i średnich firm mają szansę osobiście przekonać się, jak łatwe, szybkie i wygodne może być akceptowanie kart płatniczych. Dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę w prowadzeniu swojej firmy Polskie ePłatności udostępniły najnowocześniejszą metodę przyjmowania zapłaty – SoftPOSa.

SoftPOS to aplikacja, która po instalacji i podpisaniu umowy z PeP, pozwala bezpiecznie przyjmować płatności wykonane w technologii zbliżeniowej. Oprócz rocznego okresu bez opłat, Polskie ePłatności dają w używanie również nowoczesny smartfon.

- Wspólnie z partnerami stawiamy na innowacje wspomagające rozwój przedsiębiorczości – mówi Jarosław Mikos, prezes zarządu Polskich ePłatności.

Jego zdaniem wzbogacenie oferty o nowoczesne formy przyjmowania płatności mobilnych, jakimi jest aplikacja SoftPOS, pozwoli przedsiębiorcom przekonać się, czy do ich specyficznego biznesu potrzebują tradycyjnego wielofunkcyjnego terminala czy wystarczy smartfon i aplikacja. – A w ramach programu Polska Bezgotówkowa zarówno SoftPOS, jak i tradycyjny terminal Polskie ePłatności oferują za 0 zł przez 12 miesięcy – dodaje.

Bezpieczeństwo przyjmowania płatności poprzez SoftPOS PeP zostało potwierdzone certyfikatami organizacji płatniczych, w tym Mastercard, które są gwarantem spełnienia najwyższych norm bezpieczeństwa. Poprzez SoftPOS można przyjmować płatności do kwoty 50 zł, a już niedługo do 100 zł, gdy kwota limitu bez konieczności potwierdzania PIN zostanie zwiększona.

- Akceptacja płatności bezgotówkowych jest czynnikiem, który umożliwia rozwój biznesu małym i średnim przedsiębiorstwom. Z tego względu Mastercard angażuje się w liczne inicjatywy, które mają na celu rozwój sieci akceptacji, także poprzez wspieranie tak innowacyjnych rozwiązań jak SoftPOS – tłumaczy Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe. - Ponadto jest to o tyle prostsze, że polscy konsumenci polubili płatności zbliżeniowe i są otwarci na nowatorskie rozwiązania w zakresie płatności - uważa.

Cieszy się przy tym, że po udanym okresie pilotażowym, z pomocą Fundacji Polska Bezgotówkowa Mastercard udostępnia SoftPOS-a na szerszą skalę, umożliwiając przedsiębiorcom dostęp do tej innowacyjnej i bezpiecznej formy przyjmowania płatności bezgotówkowych.

Dołączenie SoftPOS do programu Polska Bezgotówkowa ma na celu pokazanie przedsiębiorcom, którzy dotąd przyjmowali płatności wyłącznie w gotówce, że akceptowanie kart płatniczych może być łatwe, szybkie i tanie. SoftPOS to rozwiązanie stworzone specjalnie z myślą o małych i średnich firmach, aby mogły sprostać oczekiwaniom konsumentów, którzy coraz chętniej wybierają płatności bezgotówkowe, co rok do roku potwierdza raport NBP.

Katarzyna Pierzchała 3179 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }