W mleku bez zmian

Najwięksi przetwórcy mleka na świecie to wciąż Nestlé, Lactalis i Danone. W top 20 od poprzedniego roku zaszły tylko minimalne zmiany.

Szwajcarski koncern Nestlé utrzymuje się na szczycie rankingu największych globalnych producentów przetworów mlecznych. Kolejne miejsca zajmują francuskie grupy Lactalis (m.in. President) i Danone. Lider światowego rynku FMCG uzyskał w 2018 roku 20,6 mld euro ze sprzedaży przetworów mlecznych, jego najwięksi konkurenci odpowiednio 17,6 mld euro oraz 15,2 mld euro. Podium pozostało bez zmian; w pierwszej dwudziestce odnotowano przesunięcia o jedną, maksymalnie dwie pozycje. Spośród firm znanych w Polsce znalazła się w zestawieniu Arla Foods z 10,5 mld euro obrotów (niezmiennie siódme miejsce), Unilever (12. pozycja, także bez zmian), Savencia (17. miejsce) oraz Müller (20.)

Zdjęcie: Shutterstock, grafika: LZ-net

Miejsce Firma                                Obroty w 2018 roku                                                                                         Zmiana rdr

Magdalena Weiss 2337 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }