Piotr i Paweł: będziemy składać zażalenie

Na początku sierpnia br. poznański sąd rejonowy umorzył postępowanie sanacyjne w Grupie Piotr i Paweł. - Będziemy składać zażalenie na to postanowienie, zwłaszcza, że sąd oddalił wszystkie złożone wnioski o umorzenie - zapowiada zarząd Grupy.

Grupa Piotr i Paweł jest jedną z trzech spółek tworzących sieć handlową Piotr i Paweł. Pozostałe to Piotr i Paweł oraz Piotr i Paweł Detal. Na początku sierpnia br. poznański sąd rejonowy umorzył postępowanie sanacyjne w Grupie z uwagi na „niespłacanie bieżących zobowiązań w terminie”.

- Postępowanie sanacyjne jest nadal w toku a jego przeprowadzenie jest najlepszym rozwiązaniem zarówno dla firmy, jak i dla wierzycieli – głosi komunikat zarządu Grupy Piotr i Paweł, przesłany do redakcji serwisu handelextra.pl.

Zarządzający Grupą podkreślają, że postanowienie sądu nie jest prawomocne. Deklarują, że będą składać zażalenie na to postanowienie, zwłaszcza, że sąd oddalił wszystkie złożone wnioski o umorzenie.

- Proces inwestycyjny i współpraca z inwestorem strategicznym przebiegają zgodnie z harmonogramem i będą kontynuowane – zapewnia zarząd spółki. - Jak już podkreślaliśmy, w ramach realizacji kolejnych etapów procesu inwestycyjnego, zaległości planujemy uregulować do końca września br. Tym samym jesteśmy przekonani o pozytywnym zakończeniu postępowania sanacyjnego – uważają.

W pozostałych spółkach proces sanacji przebiega bez zakłóceń, zostały przygotowane spisy wierzytelności dla każdej ze spółek, zgłoszono do nich zaledwie 1% sprzeciwów, co nie będzie miało wpływu na zatwierdzenie spisu wierzytelności.

Zdaniem Patryka Filipiaka, prezesa Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja, spółki będącej zarządcą sądowym wszystkich trzech znajdujących się w sanacji spółek, które tworzą Piotra i Pawła, opłacenie zaległych faktur przez Grupę Piotr i Paweł będzie możliwe dzięki temu, że spółka pozyskała inwestora w postaci Spar Group z RPA. W lipcu UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Spar Group sieci sklepów Piotr i Paweł. Szczegóły są tutaj.

Katarzyna Pierzchała 3175 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }