Sobieski Trade na sprzedaż!

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek o przejęcie kontroli nad spółką Sobieski Trade. Kupcem jest United Beverages.

– Zgłoszenie dotyczy zamiaru przejęcia przez United Beverages S.A. z siedzibą w Toruniu kontroli nad spółką Sobieski Trade Sp. z o.o. z siedzibą w Kołaczkowie, poprzez nabycie od spółki Marie Brizard Wine & Spirits Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 100% udziałów dających prawo do sprawowania wyłącznej kontroli nad tą spółką – głosi wniosek.

United Beverages to spółka z grupy kapitałowej bezpośrednio kontrolowana przez W.C. Holdings Ltd. z siedzibą w Limassol na Cyprze. Grupa obejmuje spółki kontrolowane przez Williama Vernona Careya i koncentruje swoją działalność na hurtowej sprzedaży napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Spółki wchodzące w skład grupy kapitałowej (Detal Partner Sp. z o.o., MAC Sp.z o.o., System Sp. z. o.o.) prowadzą sprzedaż detaliczną napojów alkoholowych i bezalkoholowych poprzez sieć wyspecjalizowanych sklepów detalicznych. Detal Partner prowadzi także sprzedaż detaliczną w niewyspecjalizowanych sklepach z przewagą żywności, napojów alkoholowych i bezalkoholowych i wyrobów tytoniowych.

Sobieski Trade należy do Marie Brizard Wine & Spirits S.A. z siedzibą w Paryżu. Grupa kapitałowa zajmuje się produkcja alkoholi oraz hurtową sprzedażą napojów alkoholowych i bezalkoholowych. W 2018 roku MBWS miało sprzedaż na poziomie 389 mln euro, natomiast wynik EBITDA był ujemny - strata wyniosła 28 mln euro. Do Grupy należą takie marki, jak Krupnik, Sobieski, William Peel.

Według United Beverages koncentracja nie spowoduje żadnych negatywnych skutków dla rynku, w tym konkurentów, kontrahentów i konsumentów.

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 2656 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.