Nałęczowski zakład Nestlé Waters z certyfikatem Alliance for Water Stewardship

To pierwsza fabryka w Polsce, która wkrótce zostanie odznaczona tym prestiżowym międzynarodowym standardem.

Pierwsze globalne zobowiązania w związku z dostosowaniem swoich rozlewni do standardów AWS Nestlé Waters ogłosiło już w 2017 roku.

Od tego czasu certyfikat AWS uzyskało 21 fabryk, między innymi w Pakistanie, Kanadzie i USA. Dzięki wieloletnim wysiłkom na rzecz zrównoważonego gospodarowania lokalnymi zasobami wodnymi, współpracy z lokalnymi interesariuszami oraz dzieleniu się wiedzą, certyfikat zdobyła także rozlewnia w Nałęczowie. To pierwszy zakład w Polsce odznaczony tym prestiżowym międzynarodowym certyfikatem.

Zakład w Nałęczowie przeszedł wymagający proces certyfikacyjny związany ze standardem AWS. Został poddany wnikliwej kontroli prowadzonej przez niezależne organy certyfikacyjne oraz oceniony na podstawie 30 wiarygodnych i potwierdzonych kryteriów.

- Jesteśmy niezwykle dumni, że nasz nałęczowski zakład, jako pierwszy w Polsce, otrzyma certyfikat AWS. To zasługa wielu lat wspólnej pracy na różnych płaszczyznach. Mając świadomość, jak cenna jest woda, wciąż zachęcamy i sami dajemy przykład, jak można przyczynić się do zachowania jej cennych zasobów, aby mogły z nich korzystać także przyszłe pokolenia. Dlatego stawiamy zarówno na działania na szczeblu globalnym, jak też współdziałanie w ramach lokalnych społeczności. Traktujemy to jako cenną inwestycję w dążenie do lepszej przyszłości i podnoszenie jakości życia lokalnie, a w efekcie na całej planecie. Certyfikat jest powodem do dumy dla całej firmy oraz dla każdego pracownika z osobna. Zachęcamy także innych producentów wody butelkowanej, aby przyłączyli się do nas, zobowiązując się do przyjęcia standardu AWS - mówi Agata Czarnecka, dyrektor Zakładu Nestlé Waters w Nałęczowie.

Nestlé Waters ogłosiło, że do 2025 roku dostosuje do wymagań AWS wszystkie swoje zakłady na całym świecie.

Joanna Hamdan 13995 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.