Muszkieterowie podbijają ojczyznę Biedronki

Francuska Grupa Muszkieterów planuje zwiększyć swój udział w rynku portugalskim, otwierając nowe sklepy Intermarché i obniżając ceny na cały asortyment.

Laurent Boutbien, prezes Os Mosqueteiros, grupy działającej w Portugalii, powiedział, że detalista zamierza zainwestować 200 milionów euro w otwarcie 105 sklepów do 2023 roku, z czego 60 milionów euro zostanie zainwestowanych w tym roku w 15 nowych sklepów, donosi lokalny dziennik Expresso.
W ubiegłym roku sprzedawca zainwestował w swoją działalność w Portugalii 30 mln euro i otworzył dziewięć nowych placówek.
Drugi element strategii wzrostu Grupy będzie koncentrować się na stałej obniżce cen ponad 1000 niezbędnych produktów. Część inwestycji zostanie przeznaczona na logistykę - po zainwestowaniu 11 milionów euro w rozbudowę centrum dystrybucji Alcanema, dodatkowe 3,5 miliona euro zostanie przeznaczone na bazę logistyczną Cantanhede.
Detalista zaplanował także modernizację ponad 100 sklepów do 2021 roku. Po remoncie placówki zyskają odnowioną fasadę, „silną strefę promocyjną”, samoobsługę w sklepie mięsnym, dedykowaną przestrzeń dla produktów ekologicznych i dania na wynos.
Oprócz tradycyjnych supermarketów sprzedawca wprowadził także nowy format sklepu miejskiego - Intermarché Express. Pod tym szyldem działają już trzy sklepy, w tym jeden w Lizbonie i dwa w regionie Algarve. Cztery nowe otwarcia planowane są do 2023 r.

Zdjęcie: intermarche.pt

Magdalena Weiss 2594 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.