Twórca potęgi Jeronimo Martins i Biedronki nie żyje

Alexandre Soares dos Santos zmarł 16 sierpnia w Lizbonie. Miał 84 lata.

- Jako następca firmy, której poświęcił ponad 45 lat swojego życia i którą prowadził z niespotykaną wizją i odwagą, doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak wiele cała Grupa jest mu winna. Dzięki jego sile, uczciwości i determinacji dzisiaj Jerónimo Martins znajduje się wśród największych detalistów na świecie. Mój ojciec pozostawia silne dziedzictwo, które musimy szanować i kontynuować - mówi Pedro Soares dos Santos, prezes Jerónimo Martins.
 
Alexandre Soares dos Santos urodził się 23 września 1935 w Porto. Po ukończeniu Colégio Almeida Garrett w swoim rodzinnym mieście, rozpoczął studia prawnicze na uniwersytecie w Lizbonie, które jednak przerwał. Następnie rozpoczął pracę w firmie Unilever. Kiedy w 1969 zmarł jego ojciec, założyciel Jerónimo Martins, Alexandre Soares dos Santos przejął kierownictwo nad firmą. Pod koniec lat 80. Jeronimo Martins przejęło w Polsce sieć sklepów Biedronka, która dzisiaj jest liderem na rynku detalicznym w naszym kraju. Po 45 latach prowadzenia Jeronimo Martins, Alexandre Soares dos Santos w listopadzie 2013 r. przeszedł na emeryturę. Jego następcą został jeden z jego synów - Pedro Soares dos Santos.
 
Joanna Hamdan 10209 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }