Gemini Park w Bielsku-Białej zwiększa obroty

Obroty w galerii handlowej Gemini Park Bielsko-Biała wzrosły w pierwszym półroczu o 6 proc. w porównaniu do takiego samego okresu przed rokiem.

Galerię odwiedziło 2,5 mln klientów – podaje EurobuildCEE. W ciągu pięciu lat od 2013 do 2018 roku liczba odwiedzających centrum wzrosła o ponad 100 proc.

– W każdym z segmentów naszej oferty zanotowaliśmy wyższe obroty w zestawieniu z pierwszym półroczem roku ubiegłego – mówi Krzysztof Brączek, dyrektor obiektu.  – Efekty przynosi wdrożona po rozbudowie w 2014 roku nowa strategia marketingowa. Dzięki niej w ostatnich latach zbudowaliśmy solidny wizerunek galerii rodzinnej, która dla wielu rodzin jest obiektem pierwszego wyboru na Podbeskidziu – dodaje.

Od stycznia do czerwca 2019 roku Gemini podpisało nowe umowy najmu na ponad 1 tys. mkw. GLA. Wśród nowych najemców znalazła się m.in. duńska marka Only, która w czerwcu otworzyła swój pierwszy salon w Bielsku-Białej. Również planowane na najbliższe tygodnie otwarcia sklepów Dealz i Fine Wine, restauracji Silver Dragon będą lokalnymi debiutami. Grono najemców poszerzy się też o kawiarnię Costa Coffee oraz Tatuum.

W pierwszym półroczu decyzję o przedłużeniu umowy podjęło 15 marek, m.in.: Martes Sport, CCC, Sizeer, Levis, X-Kom, KIK, Monnari, Rossmann. Na dalszą działalność w galerii, ale także powiększenie lokalu zdecydowały się marki: Diverse, Wittchen, Greenpoint, Ziko Apteka oraz 4F. Ta ostatnia zwiększyła powierzchnie najmu z 250 mkw. do 450 mkw. Decyzję o powiększeniu salonu i relokacji podjęły także sklepy MDM i Magniflex Materace.

Magdalena Weiss 2337 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }