Allegro wraca do lokalnych korzeni

16 września br. Allegro uruchomi Allegro Lokalnie - specjalne miejsce, gdzie będzie można znaleźć ogłoszenia od prywatnych osób oraz łatwo kupić przedmioty od sprzedających z najbliższej okolicy. Użytkownicy będą mogli zamieścić ogłoszenie za darmo.

Allegro to jedno z najpopularniejszych miejsc zakupowych Polaków, gdzie sprzedaż prowadzi ponad 140 tysięcy sprzedawców, w większości małych i średnich polskich przedsiębiorstw. Teraz dla osób zainteresowanych przedmiotami wystawionymi przez prywatne osoby, Allegro stworzy specjalne miejsce o nazwie Allegro Lokalnie. Kupujący znajdą tam przedmioty od prywatnych sprzedających, a jednocześnie będą mieć tak samo dobre doświadczenie, jak w przypadku zakupów od profesjonalnych sprzedawców.

- Allegro Lokalnie to nowy standard zakupów w sieci jeżeli chodzi o prywatnych użytkowników - wyjaśnia Francois Nuyts, prezes Allegro. - Zapewniamy taki sam poziom wygody i bezpieczeństwa, którym mogą cieszyć się klienci na Allegro – zapewnia i dodaje, że tworząc Allegro Lokalnie firma wracamy do korzeni.

- 20 lat temu Allegro powstało jako miejsce, gdzie ludzie z całej Polski mogli spotkać się w sieci i robić zakupy. Dzięki projektom, takim jak Allegro Lokalnie, możemy upewnić się, że dwie dekady później nadal wyprzedzamy oczekiwania klientów - tłumaczy.

Allegro Lokalnie pozostanie częścią platformy Allegro i będzie dostępne dla każdego, kto założy na niej konto - nie ma osobnego procesu rejestracji. Użytkownicy prywatni mogą łatwo wystawić przedmioty na sprzedaż i zrobić to za darmo. Zamieszczenie ogłoszenia jest intuicyjne, zajmuje jedynie minutę.

Kupujący i sprzedający mogą bezpośrednio ustalić wszystkie warunki - umówić się na odbiór osobisty czy negocjować cenę. Dodatkowo będą mogli dodać do ogłoszenia opcję ‘Kup Teraz’, za co zostanie naliczona opłata w wysokości 10% wartości przedmiotu bez kosztów przesyłki (jednak nie wyższa niż 50 zł). Podobnie jak dotąd opłata ta będzie pobierana wyłącznie w sytuacji, w której dojdzie do sprzedaży. Opłata w tej samej wysokości obejmuje ogłoszenia w formie licytacji. Te typy ogłoszeń zawierają wiele korzyści dla kupujących: szybkie metody płatności oraz dostawy, dostępne obecnie na Allegro oraz objęcie transakcji Programem Ochrony Kupujących. Będą one również widoczne jednocześnie w Allegro Lokalnie oraz w odpowiedniej kategorii na Allegro.

Dzięki temu rozwiązaniu kupowanie na odległość oraz sprzedaż pomiędzy prywatnymi osobami mogą być tak samo bezpieczne i wygodne jak zakupy u profesjonalnego sprzedawcy. Profesjonalni sprzedawcy, czyli użytkownicy kont firmowych na Allegro nie będą mogli dodawać ogłoszeń na Allegro Lokalnie - będą za to mogli kupować tam przedmioty. Pozostałe warunki ich działania na platformie Allegro nie zmienią się.

Allegro Lokalnie będzie nie tylko miejscem do robienia zakupów w sieci, ale również narzędziem, które pomoże wspierać lokalne społeczne i charytatywne inicjatywy. Projekty mogą być zgłaszane przez organizacje prowadzące działalność pożytku publicznego oraz ich członków, jak również przedstawicieli szkół - dyrektorów i rady rodziców. Allegro rozwija tę funkcjonalność dzięki wieloletniemu doświadczeniu w prowadzeniu charytatywnych projektów, wspieranych przez nowoczesne technologie.

Start Allegro Lokalnie jest zaplanowany na 16 września br. Po uruchomieniu serwisu wszystkie oferty zamieszczone przez prywatne osoby na Allegro pozostaną na platformie, aż do momentu wygaśnięcia. Oferty te mogą być automatycznie wznowione zgodnie z pierwotnymi ustawieniami, ale nie dłużej niż do 31 stycznia 2020.

Katarzyna Pierzchała 3548 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.