Andrzej Gibas dyrektorem zarządzającym SAP Polska

SAP Polska ma nowego dyrektora zarządzającego. Stanowisko to objął Andrzej Gibas, menedżer z doświadczeniem w pracy w największych światowych firmach technologicznych. Zastąpi on na tym stanowisku Kingę Piecuch, która w maju br. awansowała w europejskich strukturach SAP.

Andrzej Gibas dołączył do zespołu SAP Polska 12 sierpnia 2019 r. Ma on ponad 25-letnie doświadczenie w zakresie sprzedaży, zarządzania popytem i dostaw w sektorze IT. Wcześniej pełnił funkcje menedżerskie w czołowych światowych firmach technologicznych, takich jak Microsoft, Oracle, IBM i Xerox.

W ostatnich latach Andrzej Gibas koncentrował się na wsparciu polskich klientów z sektorów usług finansowych, produkcji i handlu detalicznego na ich ścieżce transformacji cyfrowej, ze szczególnym uwzględnieniem projektów w modelu chmurowym. Jednymi z jego największych osiągnięć w tym zakresie są pierwsze masowe wdrożenia chmury publicznej w sektorze usług finansowych.

Nowe wyzwania polskich firm

Jak mówi Andrzej Gibas, celem SAP Polska jest wsparcie nowych impulsów rozwojowych, innowacji i transformacji polskich firm w obliczu wyzwań związanych ze zmianami gospodarczymi.

- Bez względu na to, czy nasz polski klient to firma z sektora MŚP czy wielkie przedsiębiorstwo, staje przez podobnymi wyzwaniami. Są to m.in. wyższe koszty pracy, coraz trudniejszy dostęp do specjalistów, rosnące wymagania ze strony cyfrowego konsumenta czy partnerów biznesowych - wymienia Andrzej Gibas. -

Aby sprostać światowej konkurencji, polskie firmy muszą przekształcać się w inteligentne przedsiębiorstwa, działać lepiej i zwinniej. SAP, z pełnym wachlarzem własnych rozwiązań i technologii, skutecznie wspiera klientów w radzeniu sobie z tymi wyzwaniami – uważa.

Nowy dyrektor zarządzający SAP Polska podkreśla zmieniający się charakter portfolio firmy, pozwalającego jeszcze skuteczniej rozwijać przedsiębiorstwa w kierunkach istotnych w obliczu zmian gospodarczych.

- Rozwijająca się baza klientów platformy SAP S/4 HANA, nowe możliwości tworzone przez pakiet C/4 HANA czy przede wszystkim wzrost szerokiego portfolio chmurowego to tylko część czynników, które tworzą ogromne możliwości dla inteligentnych przedsiębiorstw - mówi Andrzej Gibas. - Moim celem i zadaniem jest, by dalej rozwijać i rozszerzać nasz ekosystem klientów oraz partnerów. Jestem przekonany, że zaufanie, którym mnie obdarzono, wspólnie z zespołem SAP Polska przekujemy w kolejne sukcesy - dodaje.

Andrzej Gibas ukończył studia na Wydziale Automatyki i Elektrotechniki Politechniki Świętokrzyskiej oraz studia w zakresie handlu międzynarodowego w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W wolnym czasie angażuje się w działalność charytatywną jako wiceprezes Fundacji Szczęśliwej Drogi, wspierającej podopiecznych placówek opiekuńczych w starcie w dorosłe życie.

Polska kluczowa w regionie CEE

Nowy dyrektor zarządzający zastępuje na tym stanowisku Kingę Piecuch, która kierowała SAP Polska od stycznia 2014 r. 1 maja br. awansowała ona w europejskich strukturach SAP, obejmując stanowisko Head of General Business and Global Channel w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym Austrii. Odpowiada za rozwój rozwiązań SAP skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz sieci partnerów SAP w tym regionie.

Polska jest kluczową lokalizacją SAP w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma na całym świecie posiada ponad 437 tys. klientów, będąc zdecydowanym liderem rynku oprogramowania dla biznesu. Liczba subskrybentów jej usług w chmurze sięga blisko 200 mln. SAP oferuje dopasowane rozwiązania dla ponad 25 branż. Według danych IDC, w Polsce SAP ma około 40-procentowe udziały w rynku rozwiązań ERP, działając na rzecz ponad 1500 klientów.

Katarzyna Pierzchała 5191 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.