Bank Millennium oferuje terminale płatnicze POS

Bank Millennium udostępnił klientom z segmentu Biznes usługę najmu terminali POS wraz z akceptacją płatności oraz serwisem terminali. Przygotował też promocję, w ramach której można otrzymać 3-miesięczne dofinansowanie dzierżawy terminala.

W ramach usługi bank oferuje klientom z segmentu Biznes szeroki wybór terminali płatniczych PayTel (stacjonarnych i przenośnych) dających możliwość integracji z wybranymi kasami fiskalnymi. Terminale umożliwiają akceptację kart płatniczych Visa i Mastercard wraz z opcją tzw. DCC (Dynamic Currency Conversion – płatności w walucie karty), płatności Blik i zbliżeniowych oraz dodatkowe usługi jak Cash Back czy sprzedaż doładowań komórkowych (usługa eVoucher). Oferta jest stale poszerzana o nowe możliwości.

- Terminale płatnicze są na polskim rynku coraz popularniejsze, a liczba osób aktywnie korzystających z płatności elektronicznych wciąż rośnie – mówi Halina Karpińska, dyrektor departamentu bankowości elektronicznej w Banku Millennium. - Dzięki wprowadzeniu usługi najmu terminali płatniczych POS Bank Millennium dołącza do grona instytucji, oferujących klientom możliwość przeniesienia biznesu do świata płatności elektronicznych - tłumaczy.

Adam Tencza, członek zarządu PayTel, podkreśla, że współpraca z Bankiem Millennium jest dla PayTel ważnym etapem strategii rozwoju i kierunkiem dalszego działania. PayTel należy do grona najszybciej rozwijających się agentów rozliczeniowych, oferując kompleksowe rozwiązania płatnicze dla kilkudziesięciu tysięcy klientów biznesowych w Polsce.

- Dzięki współpracy z Bankiem Millennium wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów, umożliwiając im rozpoczęcie usług akceptacji płatności w terminalach płatniczych POS, bezpośrednio w kanałach banku - mówi Adam Tencza.

Bank proponuje klientom dwa warianty dostawy terminali - za pośrednictwem firmy kurierskiej (tu klient sam instaluje urządzenie) lub możliwość skorzystania z instalacji przez serwisanta. W każdym przypadku klient otrzymuje od PayTel szkolenie z obsługi urządzenia – w opcji z kurierem w formie elektronicznej, w drugim przypadku szkolenie przeprowadza serwisant.

Na początkowym etapie sprzedaż terminali realizowana będzie przez ekspertów Biznes, a podpisanie umowy odbywa się u klienta lub w placówce. Planowane jest wkrótce udostępnienie usługi również w innych kanałach. Docelowo każdy klient (obecny i nowy) będzie mógł zamówić terminal samodzielnie poprzez stronę internetową banku, w serwisie bankowości internetowej Millenet oraz w placówce Banku.

Bank przygotował promocję usługi, w ramach której proponuje trzymiesięczne dofinansowanie dzierżawy terminala płatniczego - w ciągu trzech pierwszych miesięcy najmu opłata za dzierżawę wynosi 1 zł miesięcznie. Promocja jest dostępna dla klientów, którzy podpisali umowę na 24 miesiące. Dodatkowo, w ramach Programu Polska Bezgotówkowa, klienci, którzy spełnią warunki programu, mogą skorzystać z dofinansowania prowizji od transakcji do 100 tys. zł i możliwości bezpłatnej dzierżawy terminala przez 12 miesięcy. W przypadku klientów, którzy korzystają z dofinansowania w ramach Programu Polska Bezgotówkowa, promocja banku naliczy się w 13, 14 i 15 miesiącu trwania umowy. Jeżeli klient nie korzysta z programu, promocja banku naliczy się w trzech pierwszych miesiącach trwania umowy.

PayTel jest Krajową Instytucją Płatniczą zgodnie z wymogami Komisji Nadzoru Finansowego. Ma ponad 15-letnie doświadczenie na rynku płatniczym, prowadząc działalność w zakresie zarządzania siecią terminali POS, akceptacji kart płatniczych, obsługi, autoryzacji oraz rozliczania transakcji płatniczych, płatności mobilnych, a także innych usług na Terminach POS. PayTel ma własne aplikacje terminalowe i płatnicze i własną infrastrukturę, opartą o sprawdzony na świecie system centralny, własny zespół programistyczny, centrum obsługi klienta oraz system zarządzania terminalami.

PayTel jest częścią grupy kapitałowej SIBS, jednego z największych procesorów płatniczych i operatorów usług płatniczych w Europie.

 

Katarzyna Pierzchała 5103 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.