Dachser z nowym oddziałem na północy Niemiec

Powstanie on w Neumünster w Szlezwiku-Holsztynie.

Na zdjęciu od lewej: Jan-Ferdinand Lühmann, kierownik operacyjny oddziału Dachser European Logistics Neumünster; Paul Bartram z Bartram Bau-Systeme; Alexander Tonn, dyrektor zarządzający Dachser European Logistics w Niemczech i dr Olaf Tauras, burmistrz Neumünster.

Warta 17,4 mln euro inwestycja ma zostać sfinalizowana w trzecim kwartale 2020 r.

- Neumünster stanie się jednym z kluczowych terminali dla Dachser na północnym krańcu Niemiec. Nowa lokalizacja połączy się bezpośrednio z naszą rozległą europejską siecią transportu lądowego - mówi Alexander Tonn, dyrektor zarządzający Dachser European Logistics w Niemczech.

Nowy oddział Dachser powstanie przy autostradzie B205, z bezpośrednim dostępem do autostrady A7. Prace budowlane rozpoczną się na początku września br. Planowana powierzchnia terminala to 6,7 tys. mkw., z czego 5 tys. mkw. będzie przeznaczone na przeładunki towarowe, a na pozostałych 1,7 tys. mkw. znajdzie się chłodnia do obsługi produktów żywnościowych. Obiekt będzie dysponował 76 stanowiskami do załadunku i rozładunku ciężarówek. Dodatkowo przy cross-docku powstanie budynek biurowy o powierzchni 1 tys. mkw. W nowym oddziale zatrudnionych ma zostać ok. 30 osób.

Dotychczas obsługą przesyłek w tej lokalizacji zajmował się lokalny partner Dachser – firma 17111 Transit Transport & Logistik. Współpraca ta będzie kontynuowana do czasu otwarcia nowego oddziału.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }