Stypendyści trzeciej edycji "Skoku w marzenia" wybrani

10 000 zł dla każdego z 10 sportowców.

Rada Funduszu programu „Skok w marzenia” po raz trzeci zdecydowała o przyznaniu stypendiów. Wspólny projekt Fundacji Moniki Pyrek oraz sieci Netto pomaga nieprzerwanie od trzech lat realizować sportowe marzenia młodym osobom. Dzięki programowi mogą one liczyć na wsparcie finansowe oraz merytoryczne na każdym etapie swojej kariery.

Do trzeciej edycji programu zgłosiły się dziesiątki młodych osób, które poszukują wsparcia w rozwoju swojej sportowej kariery. „Skok w marzenia” jest odpowiedzią na ich potrzeby, bowiem w ramach działania Funduszu, każdy ze stypendystów otrzymuje roczne stypendium w wysokości 10 000 zł, a także wsparcie członków Rady, w tym Moniki Pyrek czy Aleksandra Doby.

Zgodnie z decyzją Rady Funduszu w tym roku do grona zwycięzców dołączyli:

  • Konrad Burawski – kolarstwo torowe; zdobywca m.in. I miejsca w sprincie w Pucharze Polski. Jego celem jest zdobycie Mistrzostwa Świata i Europy, do których obecnie przygotowuje się w ramach Kadry Narodowej.
  • Radosław Furmański – żeglarstwo; zdobywca II miejsca w regatach o Pucharu Świata World Sailing w Miami w olimpijskiej windsurfingowej klasie RS:X w kategorii Senior; trzykrotny Mistrz Polski Seniorów; IV miejsce w Finale Pucharu Świata World Sailing; Cel: zdobycie imiennego paszportu na Igrzyska Olimpijskie Tokyo 2020 oraz podium Mistrzostw Świata i Europy.
  • Zuzanna Herasimowicz – pływanie; I miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów; III miejsce i rekord Polski 17-latków, 50 m, styl grzbietowy. Cel: pobicie rekordu Polski na dystansie 200 m stylem grzbietowym; zdobycie medalu na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie w 2021 r.
  • Mateusz Krzemiński – short track, zdobywca m.in. Pucharu Europy Juniorów; II miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów. Cel: kwalifikacja na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2022 oraz ustanowienie nowych rekordów Polski.
  • Hanna Popko – narciarstwo biegowe; I miejsce w klasyfikacji generalnej juniorek C w Pucharze Grupy Azoty PZN; dwa złote medale w Mistrzostwach Polski Młodzików PZN w narciarstwie biegowym; dwa złote medale w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Cele: utrzymanie pozycji w kadrze narodowej, podium w swojej kategorii wiekowej w najważniejszych zawodach na szczeblu ogólnopolskim.
  • Aleksandra Rudzińska – wspinaczka sportowa; złoty medal MŚ 2018 we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas; II miejsce w Pucharze Świata 2019 we wspinaczce sportowej; Cele: zdobycie Mistrzostwa Świata we wspinacze sportowej w konkurencji na czas; udział w Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020.
  • Pia Skrzyszowska – lekkoatletyka – bieg przez płotki; drugi wynik na listach światowych U20 na 60 m ppł, 3 wynik na listach europejskich U20 na 60 m; Cele: zdobycie medalu na Mistrzostwach Europy U20 w Szwecji; Mistrzostwa Świata U20 w Kenii oraz Igrzyska Olimpijskie w Japonii.

Ponadto w tym roku Rada Funduszu, zgodnie z obowiązującym regulaminem, zdecydowała o przedłużeniu trzech stypendiów z poprzedniego roku. Swoje sportowe marzenia pod okiem Moniki Pyrek nadal mogą rozwijać:

  • Robert Rzepka – kolarstwo; dwukrotny zdobywca I miejsca w Pucharze Polski, a także brązowy medalista w Międzynarodowym Wyścigu UCI Belgia. Cel: torowe Mistrzostwa Świata.
  • Julia Sanecka – triathlon; brązowa medalistka w Pucharze Europy Juniorów w Triathlonie oraz zdobywczyni wielu innych nagród. Stawia sobie wiele celów na kolejne dwa lata, w tym uzyskanie kwalifikacji na Youth Olimpic Games 2018, zdobycie medalu na Mistrzostwach Europy Youth oraz wygranie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Triathlonie.
  • Marcelina Witek – lekkoatletyka – rzut oszczepem; zdobywczyni pierwszych miejsc w Mistrzostwach Polski Seniorów w Białymstoku oraz w Mistrzostwach Polski w Suwałkach, a także III miejsca w Mistrzostwach Europy. Jej najbliższe sportowe plany to między innymi kwalifikacja na Igrzyska Olimpijskie 2020.
Joanna Hamdan 9814 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }