Carlsberg zapowiada dobre wyniki

Wywodzący się z Danii producent piwa Carlsberg podniósł prognozę zysku operacyjnego na 2019 r. po dobrym pierwszym półroczu.

Czwarta największa grupa browarnicza na świecie - duński Carlsberg na niespełna tydzień przed ogłoszeniem wyników finansowych za I półrocze 2019 r. (ich publikacja jest przewidziana na 15 sierpnia) poinformował, że dzięki bardzo dobrym wynikom w I połowie roku podnosi swoją prognozę zysku operacyjnego na cały rok.

Producent odnotował 4,2-proc. wzrost przychodów netto, 1,4-proc. wzrost wolumenu sprzedanego piwa i solidny wzrost marży operacyjnej.

W efekcie Carslberg podniósł swoją prognozę organicznego wzrostu zysku operacyjnego netto do "wysokich jednocyfrowych poziomów" z uprzednio zapowiadanych "średnich jednocyfrowych". Czyli dynamikę rzędu 8-9%, a nie 4-5%.

Już w lutym, ogłaszając raport za 2018 r. producent informował o poprawie wskaźników finansowych wskutek wprowadzanego plany SAIL'22.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.