ZPC Brześć celuje w rynki azjatyckie

ZPC Brześć, rodzinna firma produkująca słodycze i przekąski, po raz pierwszy zaprezentuje swoje flagowe produkty - słomkę i groszek ptysiowy - na międzynarodowych targach Food Expo 2019 w Hongkongu

W czasie wydarzenia, które odbędzie się w dniach 15-17 sierpnia, spółka będzie promować swoją markę eksportową – Crispico.

To już 30. edycja targów Food Expo, które są jednym z największych azjatyckich wydarzeń poświęconych przemysłowi spożywczemu. Odbywają się one w halach Hong Kong Convention & Exhibition Centre, gromadząc średnio ok. 500 tys. zwiedzających i 1,5 tys. wystawców z ponad 60 krajów.

Do wystawców tegorocznej, jubileuszowej edycji po raz pierwszy dołączyła firma Brześć. Pod marką eksportową Crispico promowane będą flagowe produkty firmy z ciasta ptysiowego: groszek ptysiowy, słomka ptysiowa z cukrem, z cynamonem oraz słomka pełna nasion. Producent słodyczy i przekąsek poprzez udział w targach, upatruje swojej szansy na rozwój sieci partnerów handlowych, jak również na dalszą promocję brandu Crispico. W ostatnim czasie firma mocno koncentruje się na eksporcie na rynki azjatyckie. Wyroby firmy Brześć z ciasta ptysiowego trafiają na kilka kontynentów. W ostatnim czasie firma rozwija współpracę eksportową m.in. z krajami Bliskiego Wschodu oraz Azji Południowo-Wschodniej.

– Co roku powiększamy listę międzynarodowych wydarzeń branżowych, na których prezentujemy swoje produkty, starając się budować coraz szersze grono kontaktów handlowych. To już drugi tegoroczny event na kontynencie azjatyckim, w którym bierzemy udział. W maju promowaliśmy naszą ofertę także na targach w Korei Południowej – mówi Arkadiusz Drążek, dyrektor ds. handlowych w firmie Brześć.

Zakład Produkcji Cukierniczej Brześć istnieje od 1984 r. Rodzinna firma z Brześcia Kujawskiego specjalizuje się w tradycyjnych, opartych na domowych recepturach, wyrobach cukierniczych. Produkuje m.in. słomkę ptysiową z cukrem, z cynamonem i z nasionami, groszek ptysiowy, ciastka kruche, francuskie i ciasto drożdżowe. 

Magdalena Weiss 2596 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.