Emperia sprzedaje Infinite

Należąca do Maxima Groupė Emperia Holding zdecydowała się na sprzedaż swojej spółki zależnej Infinite, która działa jako dostawca systemów B2B na rynku polskim i międzynarodowym. Emperia koncentruje się natomiast na sprzedaży detalicznej.

Infinite zostaje przejęta przez holding finansowy DialCom24 specjalizujący się w tworzeniu i utrzymywaniu oprogramowania dla szerokiej gamy usług łączących klientów biznesowych i indywidualnych.

- Polski rynek jest dla nas strategicznie bardzo ważny. Dążymy do utrzymania szybkiego i ukierunkowanego wzrostu, koncentrując się na rynku detalicznym, który jest naszym podstawowym obszarem działania i celem nadrzędnym - tłumaczy , prezes Emperii Holding. 

Z kolei Jacek Dudzik, prezes zarządu Infinite podkreśla, że od wielu lat Infinite dostarcza systemy IT realizując  projekty dla najbardziej wymagających klientów z wielu branż m.in. telekomunikacyjnej, finansowej, FMCG, Spółka jest również Krajowym Brokerem Platformy Elektronicznego Fakturowania. - Chcąc utrzymać duże tempo rozwoju poszukiwaliśmy inwestora, który będzie aktywnie wspierać Infinite w przyjętej strategii, cieszy mnie fakt, że nam się to udało - dodaje Jacek Dudzik.

Do Emperii należy m.in. sieć Skokrotka.

Ilona Mrozowska 3646 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.