Grupa Spar czeka na wyrok

W pierwszym sklepie Piotr i Paweł, który ma zmienić szyld na Spar zaczęła się modernizacja. Ale nie rebranding.

Asortyment supermarketu Piotr i Paweł w warszawskim centrum handlowym Blue City jest wciąż ograniczony, część kas nieczynnych z powodu wymiany podłogi przed sklepem.

- W najbliższych tygodniach konsumenci zobaczą znaczącą poprawę dostępności produktów w miarę jak będziemy finalizować negocjacje z dostawcami i dalej poszerzać asortyment - mówi Tomasz Syller, prezes zarządu Wasz Sklep Spar i zapowiada sukcesywne wprowadzanie zmian.

Tłumaczy, że niezwłocznie po uzyskaniu zgody UOKIK 17 lipca na przejęcie Piotra i Pawła przez spółkę zależną Spar Group Ltd z RPA za pośrednictwem New Polish Investments, rozpoczęto współpracę z zespołem Piotra i Pawła. - Już rozpoczęliśmy szkolenia pracowników i wdrażamy plany poprawy jakości sklepów - podkreśla.

Pierwszym sklepem, który ma być zmodernizowany według nowych standardów i na którym ma zawisnąć szyld Spar jest supermarket w centrum handlowym Blue City w Warszawie. Prace mają zakończyć się jesienią, wciąż jednak nie jest znana dokładna data. Może być i tak, że po modernizacji supermarket wciąż będzie Piotrem i Pawłem. Grupa Spar nie zmieni bowiem szyldów, dopóki nie uzyska korzystnych dla siebie wyroków sądów o prawie do marki Spar w Polsce.

- The Spar Group podziela stanowisko Spar International, w którym firma wyraża przekonanie, że rozwiązanie umowy licencyjnej ze Spar Polska zostanie podtrzymane przez sądy w Polsce oraz w Holandii. Rebranding obecnych sklepów sieci "Piotr i Paweł" nastąpi w stosownym czasie - skomentował Rob Philipson, odpowiedzialny za rynek polski z ramienia The Spar Group Ltd.

 

Barbara Mikusińska 774 Artykuły

Współtwórczyni „Handlu”. Od początku jego istnienia, czyli od 1993 r., redaktor naczelna. Globtroterka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.