Mastercard przejmuje część biznesu Nets

Mastercard zakupił części biznesu Nets, europejskiej firmy z sektora PayTech. Zakupione przez Mastercard obszary biznesowe obejmują usługi rozliczeniowe, płatności natychmiastowe i e-fakturowanie w sektorze usług korporacyjnych. Kwota transakcji opiewa na 2,85 mld euro.

Przejęcie części biznesu Nets wzmacnia możliwości Mastercard w zakresie przetwarzania płatności z konto na konto (ang. account to account, A2A). Płatności w czasie rzeczywistym, z których mogą korzystać banki, detaliści czy administracja publiczna, są dużym wyzwaniem biznesowym, na które Mastercard odpowiada, dodając do swojego portfolio nowe usługi. Firma już wcześniej przejęła takie spółki jak Vocalink, Transfast czy Transactis.

- Globalna szansa na rozwój w kategorii płatności w czasie rzeczywistym przyspiesza - skomentował Michael Miebach, główny produkt specjalista ds. innowacji i Mastercard.

Przejęcie większości usług korporacyjnych Nets poszerza również zakres technologii Mastercard Send and Transfast, które zapewniają płatności transgraniczne na konta bankowe, portfele mobilne i karty. Dzięki temu Mastercard będzie mógł bardziej kompleksowo oferować swoje usługi w zakresie przetwarzania płatności w modelu A2A w Europie kontynentalnej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }