Kompania Piwowarska podsumowuje Pol’And’Rock

Producent podkreśla, że dzięki jego strefom: Sprawdź Promile oraz EKO, ponad 61 tys. osób przebadało się alkomatem przed powrotem do domu. Zebrano również ponad 3 tony odpadów nadających się do recyklingu.

Festiwal muzyczny Pol’And’Rock odbywał się w tym roku w dniach 1-3 sierpnia, tradycyjnie w Kostrzynie nad Odrą. Na festiwalu gościły też firmy, choćby Lidl ze swoim polowym, całodobowym sklepem (szczegóły tutaj) oraz Kompania Piwowarska, producent m.in. piwa Lech.

Jak przypomina KP, w tzw. Miasteczku Lecha, poza koncertami, można było uczestniczyć w animacjach z użyciem alkogogli na refleksomierzu czy labiryncie oraz przebadać się alkomatem w strefie Sprawdź Promile. W strefie EKO każdy uczestnik mógł przynieść tyle odpadów (puszki, kubeczki i mieszane), ile zdołał zebrać, za co nagradzany był eko-nagrodami (elektryczne hulajnogi, poduszki i nerki wykonane z zużytych banerów KP). Dodatkowo producent wprowadził w tej edycji Pol’And’Rock dwa rodzaje kubków: jednorazowe w 100% nadające się do recyklingu oraz wielorazowego użytku, również eko.

- Mieliśmy bardzo dobre wyniki zarówno pod względem testów alkomatem, jak również liczby zebranych odpadów. Ponad 61 tys. osób sprawdziło swoją trzeźwość, zebraliśmy 1,5 tony aluminium (puszki) i ok. 1,2 tony odpadów plastikowych. Z animacji edukacyjnych skorzystało ponad 16,5 tys. uczestników. Wydaliśmy ok. 24 tys. kubków wielorazowych, z czego  niecałe 14 tys. stało się festiwalową pamiątką – mówi Małgorzata Walędzińska-Półtorak, kierownik ds. programów zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej.

Kolejną nowością od Lecha i Kompani Piwowarskiej była sprzedaż piwa online przed festiwalem. Wszystko po to, żeby ułatwić festiwalowiczom zakup i zaoszczędzić ich czas. Na uczestników Pol’And’Rock czekały również limitowane edycje puszek Lecha Premium, które zaprojektował sam Jurek Owsiak. 

Tegoroczna edycja Pol’And’Rock przyciągnęła ponad 700 tys. osób. Niestety nie obyło się bez tragicznych wydarzeń - podczas festiwalu zmarł 54-latek (na zawał mięśnia sercowego) oraz 35-latek (tu zgon nastąpił po przedawkowaniu amfetaminy). Nad bezpieczeństwem uczestników czuwało 1600 policjantów. 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.