Ingenico dostarczy terminale do Elavon

Grupa Ingenico została wybrana przez Elavon na dostawcę szerokiej gamy terminali nowej generacji opartych na platformie Telium Tetra.

W ramach Programu Polska Bezgotówkowa zainstalowano już ponad 180 tys. terminali płatniczych w całej Polsce. Do końca 2018 r. urządzenia udostępnione w ramach PPB zrealizowały ponad 30 mln transakcji na łączną kwotę 1,6 mld zł. Uczestnikami programu są wydawcy kart płatniczych, agenci rozliczeniowi oraz organizacje płatnicze. Współpraca z Ingenico umożliwi klientom Elavon skorzystanie z lepszej szybkości połączeń, doświadczenia konsumenckiego i funkcjonalności oferowanych przez Telium Tetra.

Grupa Ingenico dostarczy bowiem Elavon trzy rodzaje terminali przenośnych: MOVE/5000 z ekranem dotykowym, stacjonarnych DESK/5000 oraz przeznaczonych do dużych sieci handlowych LANE/3000. Urządzenia mają duże kolorowe wyświetlacze oraz intuicyjny interfejs, który poprawia wygodę zarówno obsługujących terminal, jak płacących kartą lub smartfonem.

Terminale zapewniają wiele opcji szybkiego połączenia, w tym 3G / 4G, Bluetooth i Wi-Fi. Modele z serii Move wyróżnia również duża mobilność, dzięki czemu terminale sprawdzają się zarówno w punktach handlowych, jak i w lokalach gastronomicznych. Nad transakcjami czuwa bezpieczny system operacyjny Ingenico Tetra oraz aplikacja płatnicza Elavon spełniająca najwyższe standardy bezpieczeństwa PCI-PTS 5.x. Dzięki tym rozwiązaniom przedsiębiorcy mogą zyskać długoterminową kompatybilność bezpieczeństwa dokonywanych płatności oraz spokój, że ich systemy chronione są przed cyberatakami wymierzonymi w oprogramowanie punktów sprzedaży.

- Ingenico TETRA to najnowocześniejsza rodzina terminali płatniczych i wybór dokonany przez tak wymagającego klienta jakim jest Elavon jest tego potwierdzeniem. Mamy nadzieję iż nowe terminale z dotykowymi ekranami oraz znacznie szybszą łącznością 3G znajdą uznanie przedsiębiorców - mówi Piotr Waś, dyrektor zarządzający Ingenico na Europę Wschodnią

Rafał Gołębiewski, country manager na Polskę w Elavon dodaje: - Elavon od wielu lat jest liderem przetwarzania płatności a Ingenico Group jest naszym wieloletnim partnerem - podkreśla. - Naszym wspólnym celem jest dostarczenie najwyższej jakości urządzeń sprawiających, że płatności stają się szybsze, bezpieczniejsze i dają możliwość wykorzystania szeregu usług dodatkowych wspierających przedsiębiorców – tłumaczy.

Grupa Ingenico to światowy lider w dostarczaniu rozwiązań technologicznych w zakresie obsługi transakcji oraz systemów zarządzania płatnościami. Produkty Ingenico Group są dostępne w 170 krajach i zatrudnia prawie 8000 pracowników wspierających partnerów i klientów. Produkty Ingenico są najczęściej wybierane przez instytucje finansowe, banki, sieci handlowe oraz sprzedawców detalicznych.

Katarzyna Pierzchała 3472 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.