Nivea rośnie wolniej, ale potwierdza prognozy

Właściciel marki Nivea, firma Beiersdorf, miał w I półroczu 2019 roku sprzedaż wyższą o 4,8% niż rok wcześniej. To mniej niż w I kwartale.

Sprzedaż w pierwszej połowie roku wyniosła 3,837 miliarda euro, co stanowi wzrost o 4,8% po wyeliminowaniu efektów walutowych i przejęć, w porównaniu do 6-proc. wzrostu w samym pierwszym kwartale. W efekcie akcje firmy na giełdzie we Frankfurcie spadły we wtorek rano o 2,6%.

Sprzedaż marki Nivea wzrosła w pierwszej połowie roku o 3,2% wobec wzrostu o 4,9% w I kw. kierownictwo firmy jest jednak zadowolone z wyniku i podtrzymuje całoroczne prognozy.

- Wyniki pierwszych sześciu miesięcy pokazują, że jesteśmy na dobrej drodze - komentuje Stefan De Loecker, prezes Beiersdorfu. - Zmierzamy we właściwym kierunku w całym biznesie. Naszym celem jest osiąganie lepszych wyników na rynku, tworzenie wartości dodanej dla naszych konsumentów dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i zapewnianie trwałej rentowności - oświadczył.

Masowe marki, takie jak Nivea muszą konkurować z coraz liczniejszymi małymi niszowymi markami, ponieważ konsumenci preferują bardziej naturalne składniki i produkty premium. Dlatego też Beiersdorf promuje droższe linie, takie jak La Prairie i Eucerin.

W zeszłym miesiącu producent ogłosił, że tworzy jednostkę ds. innowacji w celu opracowania nowych „niezależnych” marek i wzmocnienia istniejących linii, takich jak Labello, 8X4 i Hidrofugal.

Zysk operacyjny w pierwszej połowie roku wzrósł o 1% do 592 milionów euro, pomijając wydarzenia jednorazowe w wysokości 11 milionów euro w związku z przejęciem w maju przez Beiersdorf amerykańskiej marki kosmetyków przeciwsłonecznych Coppertone o wartości 550 milionów dolarów.

Beiersdorf potwierdził swoje wytyczne dotyczące wzrostu sprzedaży grupy w 2019 r. o 3-5% oraz marży operacyjnej na poziomie 14-14,5%.

Magdalena Weiss 2336 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }