Hillwood Łódź Górna z pierwszym najemcą

Centrum Logistyczne Hillwood Łódź Górna ma pierwszego najemcę. Jest nim firma transportowa Futura Cargo, która na koniec 2019 r. rozpocznie tu działalność operacyjną.

 

Deweloper finalizuje pierwsze umowy najmu w centrum logistycznym, nad którym dwa miesiące temu zawieszona została wiecha. - Prowadzimy rozmowy z wieloma firmami poszukującymi miejsca, które zapewni im nie tylko dostęp do najważniejszych drogowych szlaków komunikacyjnych w kraju, a dzięki nim do największych polskich ośrodków miejskich i zachodnich rynków, ale także do zasobów wykwalifikowanych pracowników - tłumaczy Wojciech Dachniewski, business development director w Hillwood Polska.

Futura Cargo, która jest pierwszym najemcą, specjalizuje się w transporcie międzynarodowym i dystrybucji krajowej. Głównymi odbiorcami usług oferowanych przez Futura Cargo są producenci sprzętu AGD oraz dostawcy podzespołów do jego produkcji, mający łącznie blisko 60% udział w jej sprzedaży.

Centrum Logistyczne Hillwood Łódź Górna jest zlokalizowane w południowej części Łodzi i docelowo składać się będzie z dwóch budynków magazynowych klasy A, o łącznej powierzchni ok. 163 000 m2. Pierwszy z nich, o powierzchni około 75 tys. m2, zostanie oddany do użytku w listopadzie 2019 roku.

Obie hale magazynowe wysokiego składowania (10 m) i o podwyższonej odporności ogniowej (+4000 MJ/m2) będą posiadały standardową siatkę słupów (12x24 m) i zostaną wyposażone w posadzkę o ponadstandardowej nośności (6 t/m2), oświetlenie LED i instalacje tryskaczowe. Świetliki i klapy dymowe będą stanowiły min. 3% powierzchni dachu, zapewniając naturalne doświetlenie magazynów. Nieruchomość objęta będzie 24-godzinnym monitoringiem, a na jej terenie powstaną 33-metrowe place manewrowe i obszerny parking. Najemcy korzystający z nowoczesnej przestrzeni magazynowej Hillwood będą mieli do dyspozycji doki z ochronnymi kołnierzami i hydraulicznymi podnośnikami i rampy najazdowe umożliwiające dostęp do wnętrza magazynów.

Chociaż powstający park magazynowy znajduje się w obrębie miasta Łódź, dojazd do autostrady A1 zajmuje jedynie około 10 minut, a po przedłużeniu Trasy Górna, która ułatwi dojazd z południowych dzielnic Łodzi do „Autostrady Bursztynowej, ulegnie dalszemu skróceniu. Wygodny i szybki dojazd do Centrum Logistycznego Hillwood uzyskają więc zarówno najemcy z branży handlowej, e-commerce, dystrybucyjnej i produkcyjnej, transportujący swoje towary, jak i przyszli pracownicy korzystający z łódzkiej komunikacji miejskiej.

 

 

Ilona Mrozowska 3646 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.