Mlekovita liczy na rekordowe przychody

- Jeszcze w tym roku będziemy cieszyć się z kolejnego rekordu - przekroczenia progu 5 mld zł przychodu - mówi Dariusz Sapiński, prezes zarządu Grupy Mlekovita.

Dziennie producent przetwarza 8 mln litrów mleka, dostarczanego przez 15 tys. rolników, produkuje w 20 zakładach na ponad 170 liniach. W portfolio ma około 1000 produktów sprzedawanych w Polsce, a także eksportowanych do 159 krajów. - Mlekovita jest największą grupą mleczarską w Europie Środkowo-Wschodniej - podkreśla Dariusz Sapiński. Dodaje, że jednym z celów strategii jest pozycja lidera rynku.

Jako przykład działań w celu jej wzmocnienia Mlekovita wskazuje na inwestycję w fabrykę proszków mlecznych, która pozwoliła na poszerzenie eksportowego asortymentu. W dwóch proszkowniach w centrali Grupy oraz dwóch ulokowanych w zakładach w Lubawie i Trzebownisku, Mlekovita produkuje blisko 60 różnych wyrobów w proszku, w tym ostatnie nowości dla osób aktywnych: Super Body Active WPC 80 w czterech smakach i w różnych formach: w saszetkach, torebkach i słojach.

W pierwszej połowie roku producent wprowadził 46 nowości w 8 kategoriach: produkty w proszku, mleko, sery, serki, lody, przekąski (w tym z Sokołowem), produkty fermentowane oraz wegańskie.

– Nasze przychody zamykające 2018 rok stanowiły ponad 16 razy większą wartość aniżeli 20 lat temu i rok do roku rosną o ok. 10% – czyli pięciokrotnie szybciej niż rynek - podkreśla Dariusz Sapiński. - W 2017 roku za historyczny sukces uznaliśmy przekroczenie po raz pierwszy granicy 4 mld zł przychodów, a teraz wyniki pierwszej połowy 2019 wskazują, że jeszcze w tym roku będziemy cieszyć się z kolejnego rekordu, o ponad miliard większego – przekroczenia progu 5 miliardów złotych przychodu – zapowiada prezes Mlekovity.

Barbara Mikusińska 774 Artykuły

Współtwórczyni „Handlu”. Od początku jego istnienia, czyli od 1993 r., redaktor naczelna. Globtroterka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.