Pinta Party we Wrocławiu już w sobotę

Już po raz czwarty Browar Pinta organizuje w środku lata otwarte dla wszystkich Pinta Party. Tym razem entuzjaści piw rzemieślniczych spotkają się w stolicy Dolnego Śląska, w pubie Pinta Wrocław.

Pinta Party rozpocznie się w samo południe, w sobotę, 3 sierpnia. Z 40 kranów poleją się piwa Pinty i browarów, z którymi firma współpracuje. W ten dzień powinny sprawdzić się m.in. pierwsze piwa bezalkoholowe, uwarzone w nowo otwartym browarze Pinty: sesyjna Mini Maxi IPA oraz owocowe ale Mini Maxi Mango. Zwolenników mocniejszego chmielenia mogą spróbować podwójnie chmielone na zimno New England IPY uwarzone z wspólnie z hiszpańskim browarem The Flying Inn i z chorwackim Zmajska pivovara. Będzie można też spróbować innych owoców zagranicznych kooperacji Pinty z estońskim Sori Brewing (Blood Orange IPA) i nowozelandzkim 8 Wired Brewing (Makowiec Inspired Imperial Milk Stout). Próbką piw kupażowanych z lambikiem i starzonych w drewnianych beczkach będzie Le Grodzisz Sauvage - Dziki Grodzisz, uwarzony wspólnie z belgijskim Oud Beersel Brewery. Przykładami kooperacji PINTY z polskimi browarami będą piwa uwarzone wspólnie z Browarem Łańcut (lager z dodatkiem ryżu), Browarem Nepomucen (owocowe i wędzone lekkie piwo pszeniczne) i Browarem Stu Mostów.

Mobilny taproom

Specjalnie na imprezę do Wrocławia przyjedzie Auto Pinta, czyli mobilny, sześciokranowy taproom Pinty. Degustacji piw będą towarzyszyć pokazy gotowania na żywo, a menu zdominują potrawy inspirowane Pinta Hop Tour, czyli podróżami ekipy browaru po chmiel do Argentyny, RPA i na Tasmanię. Muzycznie zabawę będzie nakręcać DJ Marciz. Na godz. 20 jest zaplanowane wspólne zdjęcie wszystkich uczestników imprezy, którą oprócz tego organizatorzy uwiecznią w pamiątkowym filmie. Wstęp wolny.

Pinta jest browarem, który uwarzył „Atak Chmielu”, amerykańską IPĘ powszechnie uznawaną za pierwsze piwo piwnej rewolucji w Polsce. Przez 8 lat działalności browar zgromadził w swoim dorobku 160 różnych piw. Kilka z nich należy obecnie do najpopularniejszych piw rzemieślniczych w Polsce. W 2018 r. Browar uwarzył na wynajmowanym sprzęcie ok. 17 tys. hektolitrów piwa, co dawało mu pierwsze miejsce wśród około 200 polskich browarów rzemieślniczych. Warząc już we własnym browarze w Wieprzu koło Żywca planuje zwiększyć produkcję do 20 tys. hektolitrów.

- Pinta Party to nie festiwal piwny, ani nie premiera pojedynczego browaru czy kooperacji. To otwarte spotkanie naszych przyjaciół, znajomych, współpracowników i wszystkich, którzy dobrze życzą piwom kraftowym – mówi Ziemowit Fałat, główny piwowar i współwłaściciel Browaru Pinta.

Poprzednie edycje odbyły się raz w Warszawie i dwa razy w Krakowie. 3 sierpnia br. gospodarzem wydarzenia będzie Pinta Wrocław – pierwszy franczyzowy pub rzemieślniczy w Polsce.

Ilona Mrozowska 3438 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }