Anwim pozyskał 140 mln zł na rozwój sieci stacji paliw Moya

Moya jest szóstą pod względem wielkości siecią stacji paliw w Polsce. Sieć prowadzi jednak nie tylko sprzedaż paliw, ale również koncept gastronomiczny Caffe Moya.

Anwim pozyskał środki na realizację planów rozwoju sieci stacji paliw pod marką Moya. Pieniądze zapewni Bank Gospodarstwa Krajowego na podstawie podpisanej umowy kredytu. Wysokość linii kredytowej przeznaczonej na inwestycje na najbliższy rok to ok. 140 mln zł.

- Umowa zawarta pomiędzy Anwim a Bankiem Gospodarstwa Krajowego zapewnia środki na realizację planów rozwoju sieci stacji paliw Moya. Dzięki temu, że BGK już po raz trzeci nam zaufał, możemy rosnąć w siłę poprzez budowę i akwizycję zarówno pojedynczych stacji, jak i całych sieci – mówi Rafał Pietrasina, prezes zarządu Anwim.

Według strategii rozwoju spółki, do końca 2023 r. w ramach sieci będzie działało min. 350 stacji paliw rozlokowanych w całej Polsce.

Moya jest szóstą pod względem wielkości siecią stacji paliw w Polsce. Wśród 217 usytuowanych w miastach, przy głównych trasach tranzytowych i drogach lokalnych stacji paliw znajdują się placówki własne o tradycyjnej obsłudze oraz automatyczne i franczyzowe.

- Moya to nie tylko sprzedaż paliw. To również koncept gastronomiczny Caffe Moya, dzięki któremu można zrobić sobie smaczną przerwę w podróży. To również sklepy, które zapewniają niezbędne zaopatrzenie. Dla naszych klientów biznesowych mamy program flotowy Moya Firma i wachlarz różnych benefitów płynących z korzystania z naszych stacji paliw – dodaje Monika Ostaszewska, marketing manager Anwim.

Właścicielem sieci stacji paliw Moya jest polska spółka z ponad dwudziestopięcioletnim doświadczeniem w hurtowej sprzedaży i dystrybucji paliw płynnych. 

 

Ilona Mrozowska 4642 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.