Avon przekazał 100 tys. dol. na rzecz organizacji Malala Fund

W ramach globalnej inicjatywy stand4her, której celem jest poprawa życia kobiet na całym świecie, Avon rozpoczął współpracę z fundacją Malala Fund, aby stworzyć dziewczętom możliwość nauki i rozwoju.

Globalny program Avon stand4her ma służyć poprawie życia 100 milionów kobiet przez otwieranie nowych możliwości do zbudowania sukcesu na ich własnych warunkach. Plan obejmuje takie inicjatywy, jak Akademia Avon, platforma szkoleniowa umożliwiająca przedstawicielom doskonalenie umiejętności związanych z pięknem i biznesem oraz Globalny Program Stypendialny.

Fundacja Malala Fund została założona przez Malalę Yousafzai, pakistańską aktywistkę, działaczkę na rzecz edukacji i praw kobiet i najmłodszą laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla oraz jej ojca Ziauddina. Celem Malala Fund jest zapewnienie dostępu do edukacji dziewczynkom na całym świecie. Fundacja pracuje nad zmianami potrzebnymi do zapewnienia wszystkim dziewczętom wykształcenia średniego.

- Dziewczęta pochodzące i mieszkające w Brazylii podlegają marginalizacji i muszą walczyć o ukończenie szkoły. Liderzy Malala Fund w Brazylii prowadzą działania, które mają zmienić na lepsze ich przyszłość - jesteśmy wdzięczni Fundacji Avon za wsparcie tych wysiłków - powiedziała Malala Yousafzai.

Na wsparcie organizacji tej pakistańskiej aktywistki Avon przekazał 100 tys. dol.

Do 2018 r. AVON Products, Inc. i Fundacja Avon na wsparcie rozwoju kobiet przekazały łącznie ponad 1 mld dol. w ponad 50 krajach.

Obecnie globalne programy Avon koncentrują się również na propagowaniu profilaktyki, poprzez program „Breast Cancer Promise” i przeciwstawiają się przemocy domowej wobec kobiet w ramach kampanii „VAWG Promise”, które w Polsce działają jako programy „Avon Kontra Rak Piersi” i „Avon Kontra Przemoc”.

 

 

Ilona Mrozowska 4593 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.