Silesia City Center z fotowoltaniką

W Silesia City Center - największym  centrum handlowym na Śląsku - został zamontowany nowoczesny system fotowoltaiczny. Silesia jest pierwszym obiektem handlowym w regionie z tego rodzaju instalacją.

System powstał na powierzchni 1000 mkw. i składa się z 132 paneli. W ciągu roku dadzą one możliwość wytworzenia 40 000 kWh przyjaznej dla klimatu energii elektrycznej, która zostanie wykorzystana przez systemy wentylacyjne i klimatyzacyjne Silesia City Center w Katowicach. 

Instalacja fotowoltaiczna to nie jedyne proekologiczne rozwiązanie wdrożone przez największe centrum handlowe na Śląsku. Na terenie Silesia City Center znajduje się także stacja ładowania samochodów elektrycznych, stacja rowerów miejskich oraz parkingi dla jednośladów, zachęcające do korzystania z rowerów. Dodatkowo – jako jedno z nielicznych centrów handlowych w Polsce – SCC otoczone jest terenami zielonymi.

Kolejnym przedsięwzięciem będzie wymiana oświetlenia na parkingach podziemnych na energooszczędną iluminację LED.

Obecnie pięć centrów handlowych zarządzanych przez spółkę ECE jest wyposażonych w urządzenia do wytwarzania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. Silesia City Center jest pierwszym z portfolio firmy, które wdrożyło system fotowoltaiczny na terenie Polski.

Ilona Mrozowska 4593 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.