UPS chce dostarczać przesyłki dronem

UPS, amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się przewozem przesyłek i logistyką do ponad 200 krajów - w tym Polski, złożyła wniosek do Federalnej Administracji Lotnictwa Stanów Zjednoczonych (FAA) o umożliwienie wykonywania lotów komercyjnych dronami w sieci UPS.

Aby zrealizować plan UPS utworzył spółkę UPS Flight Forward Inc. dedykowaną właśnie dostawom za pomocą dronów.

Nowo założona spółka jeszcze w tym roku może otrzymać zgodę na wykonywanie komercyjnych operacji dronami w Stanach Zjednoczonych. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku UPS Flight Forward Inc. będzie jedną z pierwszych w pełni certyfikowanych firm w Stanach Zjednoczonych, mogących wykonywać rutynowe operacje z wykorzystaniem dronów. Uzyskanie tego certyfikatu stwarza podwaliny pod realizację lotów dronami poza zasięgiem wzroku operatora, zarówno w dzień jak i w nocy. Możliwości wykonywania takich lotów są w Stanach Zjednoczonych bardzo ograniczone, zezwala się na nie jedynie w ramach wyjątku.

- W UPS staramy się wykorzystywać technologię, by zmieniać sposób w jaki prowadzimy biznes – mówi Scott Price, dyrektor ds. strategii i transformacji. - Utworzenie przez UPS spółki zajmującej się dostawami za pomocą dronów, a także złożenie wniosku o pozwolenie na tym poziomie certyfikacji na rozpoczęcie regularnych dostaw jest historycznym momentem zarówno dla UPS jak i branży dronów i szerzej, całej logistyki - tłumaczy. 

 

Obecnie UPS realizuje dostawy dronem dla sektora medycznego, ale tylko w ściśle określonych przypadkach. 

 

Ilona Mrozowska 3648 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.