Zmarł założyciel firmy Krüger

Twórca, właściciel i starszy szef Grupy Krüger, Willibert Krüger, zmarł w wieku 78 lat.

Przedsiębiorca położył kamień węgielny pod rodzinną firmę Bergisch Gladbach w 1971 r., produkując kawę, herbatę, kakao i leki na bazie kawy. Z początkowo 12 pracowników grupa firm rozwinęła się do około 5 tys. pracowników w 20 lokalizacjach w dziesięciu krajach. Roczny obrót wynosi prawie 2 mld euro.

Już w 2012 r. Krüger wycofał się z aktywnego zarządzania z powodu choroby i przekazał zarządzanie firmą swojim synowi Marcowi oraz Guido Colsmanowi. Niemniej jednak Krüger przychodził do swoich ostatnich dni każdego dnia do firmy.

Wśród marek grupy znajdują się Krüger (herbata instant i napoje kawowe), Schogetten (czekolada) i K-Fee (kapsułki i kapsułki z kawą / herbatą). Ostatnio grupa przejęła marki Maxi Nutrition i Hafervoll. Ponadto Grupa Krüger produkuje wiele marek detalicznych dla przemysłu spożywczego i działa w sektorze preparatów dla niemowląt, składników żywności i produktów do pielęgnacji skóry oraz leków dostępnych bez recepty.

Do Polski Grupa weszła w 1994 r. W tym samym roku Krüger Polska otworzyła zakład produkcyjny w Ostrowi Mazowieckiej. Główną kategorią produkowaną przez firmę są produkty instant: herbatki rozpuszczalne dla dzieci, dla dorosłych, kakao, kawa rozpuszczalna, napoje instant. Producent jest w naszym kraju także dostawcą słodzików i suplementów diety.

Barbara Mikusińska 773 Artykuły

Współtwórczyni „Handlu”. Od początku jego istnienia, czyli od 1993 r., redaktor naczelna. Globtroterka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }